Rehber Yeni Media Player Windows 11'e nasıl yüklenir?

Bu taktik bütün cihazlara dağıtılma sürecinde WSA için de yapılmıştı. Sizlerle paylaşmak istedim.
1.adım: https://store.rg-adguard.net adresine girin.
2.adım: Arama bölümünü resimdeki gibi yapın. Yazmanız gereken "Microsoft.ZuneMusic_8wekyb3d8bbwe".
1637098940649.png

3.adım: Sonuçlardan "Microsoft.ZuneMusic_11.2110.34.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe.msixbundle" isimli .msixbundle dosyasını indirin. (CTRL+F kullanarak kolayca bulabilirsiniz.)
1637099004434.png

4.adım: İndirdiğiniz dosyayı çalıştırın. Ben zaten kurduğum için kurulu olduğunu söylüyor, siz de kuvvetli ihtimal Update(güncelleme) ekranı çıkar. Güncelleme seçeneğine basın. Ben Reinstall seçeneği ile ilerleyeceğim.
1637099076268.png

Uygulamayı artık kullanabilirsiniz.
1637099139614.png

Dosya Ekleri

• 1637098902713.png
    1637098902713.png
    145,4 KB · Görüntüleme: 69
  • 1637098956282.png
    1637098956282.png
    126,3 KB · Görüntüleme: 48
Teşekkürler. Çıktığı günden bu yana keyifle Groove Music kullanırım. Bu yeni uygulama da daha tepkisel, daha işlevsel bir arayüze sahip olacağa benziyor. Nahimic ile uyumsuzluk yaşatmadığı sürece kullanırım.

Eski Media Player yerine gelen bir güncelleme. Gayet de hoş olmuş. Kimine gereklidir, kimine değildir. Fakat benim önerimdir.

Kuvvetli muhtemel 2022'de çıkacak olan 22H2 sürümünde zorunlu olacaktır.
Media playerı isteğe bağlı özelliklerden kaldırmıştım, güncelleme ile gelirse stabilite gider. Nasıl kaldıracağım diye düşündüm.

Media playerı isteğe bağlı özelliklerden kaldırmıştım, güncelleme ile gelirse stabilite gider. Nasıl kaldıracağım diye düşündüm.
Stabilite gitmez. Groove player UWP Installer aracılığı ile kaldırılabilir, onun dışında sizin kaldırdığınız Media Player eskisi. Sorun değil. Şu anda bilgisayarınızda gizli gizli yatan bir Groove Player bile var, ayrıca bir Media Player bilgisayarınızın performansını etkilemez.

Stabilite gitmez. Groove player UWP Installer aracılığı ile kaldırılabilir, onun dışında sizin kaldırdığınız Media Player eskisi. Sorun değil. Şu anda bilgisayarınızda gizli gizli yatan bir Groove Player bile var, ayrıca bir Media Player bilgisayarınızın performansını etkilemez.
Performansı etkilemeyeceğini biliyorum, asıl sorun isteğe bağlı özelliklere gelip gelmeyeceği. Groove player ise kurulu halde değil, setup tarzı bir kurucu ile duruyor yani ikisi farklı, dosya uzantısı atmak şu bu gibi sorunlar stabiliteyi bozan kısım.

Geri
Yukarı