Yeni Monitörde Renklerin Kendiliğinden Değişmesi

Dediğim gibi, diğer görüntü çıkışlarını deneyin. Monitörünüzü servise gönderin. En son olarak GPU'nuzun arızalı olma ihtimalini de göz önünde bulundurun.

Monitörde sorun olabilir. Aldığın yere götür veya yolla. Baksınlar.
Muhtemelen öyle yapacağım.

Dediğim gibi, diğer görüntü çıkışlarını deneyin. Monitörünüzü servise gönderin. En son olarak GPU'nuzun arızalı olma ihtimalini de göz önünde bulundurun.
Başka bir monitör ve VGA kablo ile denedim durum aynı. O zaman ekran kartı arızalı veya yerine tam oturmadı.

Maalesef sorun büyük ihtimalle ekran kartında. Servise yollayın İnşallah para istemezler. Fotoğraf alabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam başka bir monitörde de denemiş durum aynıymış. O zaman sorun ekran kartından. Bir başka monitörde de bunu yapıyorsa monitörde değildir hata. Ekran kartı çıkış portlarında sorun olabilir.

Adam başka bir monitörde de denemiş durum aynıymış. O zaman sorun ekran kartından. Bir başka monitörde de bunu yapıyorsa monitörde değildir hata. Ekran kartı çıkış portlarında sorun olabilir.
Pardon karıştırmışım teşekkürler.

İşlemciniz nedir? İntel ise ekran kartını çıkartıp onbroad ile (anakart girişleri ile) bağlanmayı deneyin.

Onboard olarak bağladım ve sorun çözüldü. Muhtemelen ekran kartı arızalı.

Sorun ekran kartında değil. Çünkü ekran kartının bir önceki sürümü yükledim ve bu sefer video izlerken renkler karışmadı. Daha sonra yeniden son sürümü kurdum ve yine renkler karıştı. Neden böyle yapıyor? Acaba Anti Blue Light özelliği olduğu için mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı