Yeni nesil anakartlarda fahiş fiyatlar

mumin16

Kilopat
Daha fazla  
Yeni bir parça alacağım zaman yaptığım ilk iş Newegg'e fiyatına bakmak. Çünkü buradaki fiyatlara yüzde 15 civarı bir marj ekleyince Türkiye fiyatları ortaya çıkıyor normal koşullarda, daha uygun olduğu zamanlarda bu marj neredeyse sıfırlanıyor. Ama bu ara özellikle anakartlarda inanılmaz marj açıldı yüzde 50'e vardı neredeyse. Büyük ihtimal stok sorunu var ülkede. Stokçuluğu karaborsacılığı bir iş, zanaat sananları kınıyorum, bir yerden çıkar bu haramzadeliğiniz diyorum.

Normal. Ocağın 18 inden sonda yeni fiyatlandırmalar olacak, bu yüzden satışa az ürün koyuluyor. Çalıştığım firma da yeni fiyatlandirmalar olacak, üreticiden çıkış fiyatları bile yükselmiş diyebilirim.

Talep çok adam ister satar ister satmaz,

Çok isteyen basar parayı alır.

Nüfus çok fazla.
Talep çok fazla.

Üreticide satıcıda bu nüfusu nasıl olsa bana muhtaçlar diye istediği gibi sağıyor.

Talebin çok olduğunu sanmıyorum , gaming gecesini takip ediyorum, talep olsa almaya fırsat vermez ama öyle olmuyor. n11'de son 1 adet diyor son bir haftadır yüzüne bakan yok anakartın(7,500 küsur fiyat olunca). Bence pandemi ile milleti keselemeye alıştılar, o bolluğun pazarını sürdürmeyi hayal ediyorlar.

Misal ddr5 6000mhz ram 3000 küsurdu 2200'e aldım. Neden aldım baktım newegg'deki fiyata oturdu(marj sıfırlandı), tamam artık alınır dedim:

Son düzenleme:
Talep çok diye fiyatların artması herhalde sadece bizim ülkemizde oluyor. Millet Avrupa'da Amerika'da mağazanın kapısı da yatsa bile etiket fiyatları aynı kalıyor. :(

Geri
Yukarı