Yeni nesil ekran kartlı laptoplar beklenmeli mi?

Şuan bence bu karar için erken Çin ile anlaşmalar olucak gibi belki AliExpress bile $ üzerinde satış yapmayıp ₺ ile yapabilir hiç birşey kesin değil. Bende yeni nesil kartları bekleyenlerdenim. Ama bu durumda yapılabilecek en mantıklı hareket elindekini kaybetmemek olucak

Şu an Msi, Asus gibi şirketlerin ellerindeki amiralleri bir anda çöpe çıkaracağını düşünmüyorum açıkçası. Rtx mobile gelecek mi? Orası da belli değil şu an. Gelse bile 3000 $ bandında giriş yapabilir. Laptop düşünüyor iseniz yine, rtx den şimdilik umut yok diye düşünüyorum. Ben de elinizdeki üründen alma niyetindeyim ve kafam yeni ekran kartlarına takılıyor ama o laptopun bir 3 sene rahat götüreceğini düşünüyorum.

Şu an Msi, Asus gibi şirketlerin ellerindeki amiralleri bir anda çöpe çıkaracağını düşünmüyorum açıkçası. Rtx mobile gelecek mi? Orası da belli değil şu an. Gelse bile 3000 $ bandında giriş yapabilir. Laptop düşünüyor iseniz yine, rtx den şimdilik umut yok diye düşünüyorum. Ben de elinizdeki üründen alma niyetindeyim ve kafam yeni ekran kartlarına takılıyor ama o laptopun bir 3 sene rahat götüreceğini düşünüyorum.

Dediğinize katılıyorum.Şunu da belirteyim bu modelin 17 inçlik olanını öneririm.Ve alacaksanız mutlaka termal macunu değiştirmeyi bilmeniz lazım.Bende yakında değiştiricem.

Dediğinize katılıyorum.Şunu da belirteyim bu modelin 17 inçlik olanını öneririm.Ve alacaksanız mutlaka termal macunu değiştirmeyi bilmeniz lazım.Bende yakında değiştiricem.
Ben 2. el almayı planlıyorum. 8500 e buldum. O yüzden pek böyle bir şansım yok. Bir de okul, kafe gibi dışarıda da kullanacağım için 17 inç pek hoşuma gitmiyor. Şu an tek takıntım “acaba kütüphanede falan normal kullanımda çevreme rahatsızlık verir mi?” sorusu. Oyun sırasında neyse de günlük kullanımda yüksek fan sesi kabul edilir bir şey değil.

Diğer yönden eğer aynı özelliklere sahip ve 15 inç kasasına yakın oranlarda bir 17 inç bulabilirsem 17 inç de düşünebilirim. Scar 2 modelinin 14 inç kasasında 15.6 lık bir ekranla geldiğini duyunca böyle bir umut oluştu.

Eğer 17 inç versiyonu alacaksanız size Gl703gs modelini önerebilirim. 8. Nesil i7, üç fan, 144 hz 3 ms bir ekran ve antidust teknolojisi bulunmakta. ( Bulabilseydim uyguna eğer, 17 inç demeden alırdım).

Dezavantaj olarak ise thunderbolt girişi ile gsync bu modelde kaldırılmış. Ama Scar 2 bu modelin birebir kopyası olarak çıktı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı