Yeni Nesil İşlemci ve Ekran Kartları Hakkında Sorular

burakzeytinci

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/İÜ-BM
Arkadaşlar bazı teknolojilere uzak kaldım. Hepsini sağdan soldan araştırarak sadece bilgi kirliliğine ulaşıyorum.

Fury ve Fury X amd tarafından yeni mi çıktı, nvidia nın Titan'ına rakip olarak mı geldi?
Bu iki kartın kendi içerisinde ve 390X ile arasındaki fark nedir? (yakın zamanda üst seviye sistem toplayacağım ekran kartı için alternatifler düşünüyorum, 980'nin piyasası malum)

3 monitör genişleterek kullanmak için hdmi + display port gerekiyor. Display port hiç kullanmadım, bunu hdmidan ayıran nokta nedir neden mesela Fury de 3 display port 1 hdmi var da 4 hdmi yok?

Sıvı soğutma ihtiyacım şimdiye dek hiç olmamıştı ve performansı olarak kimi çok iyi diyor kimi başka bir şey diyor. Sıvı soğutma parasının hakkını verip gerçek bir deneyim yaşatıyor mu?

Üst seviye bir bilgisayarda herkes i7 savunuyor fakat amd mesela Godavari -geldi gelecek bekliyorum- çok mu aşağıda kalıyor amd tarafında i7'nin rakibi yok mu?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı