Yeni PC kurulumu sonrası yapılması gerekenler

Wanderîng

Centipat
Arkadaşlar yeni bir PC topladım RX 580, Ryzen 5 2600, anakart ise B450M'a Pro Max.
Öncelikle BIOS'a girdim RAM MHz yukselttim ve USB ile Windows kurdum (UEFI)

Daha sonra Windows güncelleme lerini denetleyip yükledim.
Şimdi de aygıt yoneticisinden bakıyorum yüklemeyen bir sürücü yok fakat güncel olmayanlar olabilir. Bunları nasıl guncellerim veya aygıt yöneticisi üzerinden hepsini tek tek güncelleyebilir miyim?
Ve bunun haricinde sistem üzerinde yapılabilecek bir sey var mı?

Bir de Radeon ayarları çıkmıyordu daha sonra AMD'nin sitesinden AMD Radeon software indirdim, şimdi ise çıkıyor fakat diğer arkadaslarinki gibi değil ayar menüm.

Beni bir aydınlatırsanız sevinirim Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Chipset : https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450
İlk baştakini yükleyeceksiniz.

Ekran kartı : https://www.amd.com/tr/support/prev...500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-580
Burada 19.9.2 olanı yükleyin.

Ses :
Burada On-Board Audio Drivers bölümüne gelip "Realtek High Definition Audio Driver" yazanı yükleyeceksiniz.
Teşekkür ederim başka yapılacak birşey var PC'nin optimize çalışması için?
Birde önerdiğiniz ekran kartı sürümü eski neden ?
- Anakart sitesinden LAN driveride indirmelimiyim?

Çünkü yeni çıkan sürüm stabil değil. 19.2.2 sürümü (WHQL) yani "Windows Donanım Kalite Laboratuvarlar" sertifikasına sahip. Eğer bu sertifikaya sahip bir donanımın zarar görürse ve Windows'un lisanslıysa, Windows sana teknik destek vermek zorunda demek. 2020 sürümü stabil olunca güncelleme yaparsınız.

Lan driverını da kurabilirsiniz.

İlk sorunuzu anlamadım?

Çünkü yeni çıkan sürüm stabil değil. 19.2.2 sürümü (WHQL) yani "Windows Donanım Kalite Laboratuvarlar" sertifikasına sahip. Eğer bu sertifikaya sahip bir donanımın zarar görürse ve Windows'un lisanslıysa, Windows sana teknik destek vermek zorunda demek. 2020 sürümü stabil olunca güncelleme yaparsınız.

Lan driverını da kurabilirsiniz.

İlk sorunuzu anlamadım?
Windowstan aygıt yönetici si ile RX 580 i guncellemistim fakat son sürümü yuklemedi ddu ile silmeye gerek varmı yoksa direk dediğiniz sürümü indiriyimmi?
+Adrenalin 2020 yükledim Radeon ayarlarim öyle geldi bunda bi sıkıntı varmı?

Birde neden Realtek universal değil high definiton ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı