Yeni sistem alındıktan sonra neler yapılmalı?

bakober

Picopat
Daha fazla  
Bu konu hakkında videolar izledim ama aklımda hala soru işaretleri var. Bios güncellemesi yapmazsam ne olur? Yaparsam ne olur? Testleri yapmak zorunda mıyım? Sistemde sorun olduğunu nasıl anlarım? Yeni sistem aldığım için ne yapacağımı bilmiyorum. Kutudan yeni çıkardığımı hayal edin adım adım yapmam gerekenleri yazar mısınız? Kablo bağlantıları dahil (sistem kurulu sadece güç kablosu, monitörü bağlamaktan ve klavye mouse nasıl aktifleştiririm ondan bahsediyorum.)

Öncelikle, ekran kartı ayrı gönderiliyor kendiniz takmanız gerekiyor. Nasıl takmanız gerektiğini anlatamam bayağı uzun olur, Bu videodan bakabilirsiniz.

BIOS güncellemesinin ne işe yaradığını bende bilmiyorum. Bir tık riskli iş, yanlış anakartın BIOS'unu kurarsanız anakartınız bozulur diye biliyorum.

Sistem parçalarınız doğru mu diye BIOS'tan bir bakın.

BIOS'a girmek için bilgisayar açılırken delete tuşuna basmasınız yeterli.

BIOS'tan RAM'le ilgili bir ayar yapmanız gerekiyor, ona da Bu videodan bakabilirsiniz.

Sırada Windows kurmak kaldı. Ona da Bu videodan bakabilirsiniz. Gerçekten yazarak anlatmam mümkün değil.

İnternetten orijinal OEM Windows keyleri alın Bu siteyi öneririm ben.

Bilgisayarda sorun olduğunu yine Bu videoda ki programları indirerek anlayabilirsiniz.

Monitör, klavye ve fare işi en kolayı. Klavye ve fareyi herhangi bir USB girişine bağlayın direkt çalışır. Monitörü de ekran kartının HDMI veya DP portuna takın. Ve güç kablosunu fişe ardından monitöre takın.

Öncelikle, ekran kartı ayrı gönderiliyor kendiniz takmanız gerekiyor. Nasıl takmanız gerektiğini anlatamam bayağı uzun olur, Bu videodan bakabilirsiniz.

BIOS güncellemesinin ne işe yaradığını bende bilmiyorum. Bir tık riskli iş, yanlış anakartın BIOS'unu kurarsanız anakartınız bozulur diye biliyorum.

Sistem parçalarınız doğru mu diye BIOS'tan bir bakın.

BIOS'a girmek için bilgisayar açılırken delete tuşuna basmasınız yeterli.

BIOS'tan RAM'le ilgili bir ayar yapmanız gerekiyor, ona da Bu videodan bakabilirsiniz.

Sırada Windows kurmak kaldı. Ona da Bu videodan bakabilirsiniz. Gerçekten yazarak anlatmam mümkün değil.

İnternetten orijinal OEM Windows keyleri alın Bu siteyi öneririm ben.

Bilgisayarda sorun olduğunu yine Bu videoda ki programları indirerek anlayabilirsiniz.

Monitör, klavye ve fare işi en kolayı. Klavye ve fareyi herhangi bir USB girişine bağlayın direkt çalışır. Monitörü de ekran kartının HDMI veya DP portuna takın. Ve güç kablosunu fişe ardından monitöre takın.
Sağolun hocam. O ram ayarını yapsam birşey olur mu? Yoksa normalde olması gereken birşey mi?

Sağolun hocam. O ram ayarını yapsam birşey olur mu? Yoksa normalde olması gereken birşey mi?
RAM Hız aşırtması diye adlanıyor. örneğin 6000mhz'li bir raminiz var ve bu RAM'ler 6000'de çalışmak yerine daha düşük bir hızda çalışıyor. onu bios'tan açarsanız tam hızını kullanmış olursunuz. böylece raminizden tam performansı alırsınız.

Bir şey olmaz raminizin kendi MHz'ine getiriyor daha iyi performans alırsınız.
Hocam xmp 1 ve 2 diyor hangisi olcak?

RAM Hız aşırtması diye adlanıyor. örneğin 6000mhz'li bir raminiz var ve bu RAM'ler 6000'de çalışmak yerine daha düşük bir hızda çalışıyor. onu bios'tan açarsanız tam hızını kullanmış olursunuz. böylece raminizden tam performansı alırsınız.
Hangi xmp seçmem lazım?

Geri
Yukarı