Yeni Sistem Kendini Kapatıyor

xGhost

Decapat
Yaklaşık bir hafta önce kendime bir sistem topladım. Sorunumu kısaca anlatayım.

Bilgisayarda şuanda CSGO, PUBG ve R6 yüklü. Ama PUBG'ye girince bilgisayar birden kendini kapatıyor. Diğer oyunlarda bir sorun yaşamadım. Kapandıktan sonra bir süre de açılmıyor. Sorunun ekran kartı veya PSU olduğunu düşünüyorum çünkü ekran kartını çıkarınca PUBG'ye giriyorum ama kapanmıyor. Ayrıca kartın 8 pin ve 6 pin güç beslemesi var. Aldığım PSU'da sadece 6+2 çıkış olduğu için molex to 6pin çevirici kullanarak ekran kartına güç veriyorum. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünmüyorum PUBG kaldırıp yükledim ama değişen bir şey olmadı. Zamanınızı ayırıp fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.

Ryzen 2200g stok fanlı
Asrock A320M HDV
Corsair 8 GB 3000 MHz RAM
WD 500 GB HDD
Sapphire Rx580 Nitro+ 4 GB
500 Watt PSU (Kasayla geldi marka model bakmadım.)

Ve bahsettiğim dönüştürücü(yetersizlik gibi bir durumu var mıdır diye düşünüyorum aydınlatırsanız sevinirim.)

IMG-20181017-WA0018.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef kasalarla gelen PSUlar genelde düşük kalite oluyor. Verimine göre verdiği asıl güç 500den düşük olacaktır. Sorunun oyunlara girince olduğunu da göze alırsak %95 psu sorunu. Çeviricide sorun olduğunu sanmıyorum. Emin olmak için şunu yapabilirsiniz: 3d mark gibi bir benchmark programı indirin. Sistemi test edin. Eğer test sırasında da kapanma oluyorsa PSU sorunlu olma ihtimali yüksektir. Eğer 3d mark veya heaven benchmark sırasında bir sorun yoksa PUBG kaynaklı bir sorundur.

Maalesef kasalarla gelen PSUlar genelde düşük kalite oluyor. Verimine göre verdiği asıl güç 500den düşük olacaktır. Sorunun oyunlara girince olduğunu da göze alırsak %95 psu sorunu. Çeviricide sorun olduğunu sanmıyorum. Emin olmak için şunu yapabilirsiniz: 3d mark gibi bir benchmark programı indirin. Sistemi test edin. Eğer test sırasında da kapanma oluyorsa PSU sorunlu olma ihtimali yüksektir. Eğer 3d mark veya heaven benchmark sırasında bir sorun yoksa PUBG kaynaklı bir sorundur.
Cevap işin teşekkür ederim dediğin 3dmark ı yaptım Time Spy dı sanırım. 4000 puan almıştı ama baya kasmıştı 20 fpslere kadar

Cevap işin teşekkür ederim dediğin 3dmark ı yaptım Time Spy dı sanırım. 4000 puan almıştı ama baya kasmıştı 20 fpslere kadar
Normal o zaman. Sistemde sorun yok. PUBG kaynaklı bir sorun var. rx 580ler 4000 civarı alıyor. Bir ara memory leak bile var diyorlardı PUBG için o sebeple ram de az geliyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı