Yeni sistemde eski monitör kullanmak FPS düşüşüne sebep olur mu?

Mausu hızlıca oynatınca veya yavaş karakterlerde yamulma oluyor yani karakter orada ama yarısında cizgi oluyor karakter biraz yanında kaymış gibi üzücü durum anlatması zor yaşaman lazım yani.
Bir de keşke oyunlar olsa filmlerde bile oluyor sistem yeni bendeki RX 5500XT Ryzen 2700X.
Hangi dönüştürücüyü kullanıyorsun.Dönüştürücü ile alakalı bir durum olabilir mi?

Aga büyük farklar olmaz ama yine de bariz farklar olur oyun görüntü atabilir veya tekrarlama yaparak döngüsel veri artığı olmasına bile sebep olabilir ekran çözünürlüğü örneğin 1024*768 ise öyle oyna ekran kartının değil monitörüne göre oynamanı tavsiye ederim.

PS4 Slim HDMI kablosu herhalde 2.1 galiba degiştirsem sorun düzelir mi bilmem bir de 60 Hz televizyon.
Hocam bildiğim kadarıyla dönüştürücülerde sıkıntılar çıkabiliyor.Biraz araştırdım dark markasının dönüştürücüleri daha iyi kanısına vardım.O yüzden dark marka bir dönüştürücü aldım.İnşallah bir sıkıntı olmaz.Olsa da çok fazla rahatsız edici derecede olmaz umarım.

Eğer bir süre sonra değiştirmeyi düşünüyorsanız idare eder sizi. 1-2 FPS falan fark eder o da çok etkilemez. V-Sync kesinlikle kullanın.

Monitörün çözünürlüğüne göre değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı