Yeni Sistemde "No Signal Detected" Sorunu

necromyhT

Hectopat
Daha fazla  
Yeni PC topladım. BenQ GW2470H monitörü kullanıyorum. Bilgisayar normal açılıyor. 1-2 saat sıkıntısız kullanabiliyorum. Birden görüntü gidiyor ve no signal detected diyor. PC'de her şey çalışıyor güzüküyor ama güç tuşuna bastığımda kapanmıyor veya restart butonuna bastığımda yeniden başlatmıyor. Normalde çalışıyor bu tuşlar denedim. Bu durum olunca mecburen PSU'yu kapatıp yeniden açıyorum. Sıkıntısız yeniden açılıyor. Hiçbir şey anlamadım. Donanımsal sıkıntı olsa neden ilk başta açılsın veya PSU'yu kapatıp açınca düzelsin. Bileniniz varsa yardımcı olursa sevinirim. İnternette araştırdıklarım hiç gelmiyor olarak yazmışlar ama ben de dediğim gibi geliyor, bir süre sonra gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sistemde bir sorun yoksa sorun tahminimce monitörünüzden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. İmkanınız varsa başka bir monitör'de deneyin ve mutlaka kablolalarınızı kontrol edin. Bir daha görüntü gittiğinde kasanın arkasından HDMI ile bağladıysanız kabloyu söküp takarmısınız bilgisayarı kapatıp açmadan önce.

Eğer sistemde bir sorun yoksa sorun tahminimce monitörünüzden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. İmkanınız varsa başka bir monitör'de deneyin ve mutlaka kablolalarınızı kontrol edin. Bir daha görüntü gittiğinde kasanın arkasından HDMI ile bağladıysanız kabloyu söküp takarmısınız bilgisayarı kapatıp açmadan önce.
Onu denemiştim. Şimdi televizyonda kullandığımız HDMI kablosunu taktım deniyorum. Eğer yine giderse yine yazarım.

3 saat sonra yine oldu. Kasadaki tüm bağlantıları çıkardım. Ekran kartın ve ramleri de çıkardım. Bio S pilininde çıkardım. Yeniden denicem.
Bende aynı sıkıntıyı yaşamıştım ekran kartımda sorun varmış bir kontrol et ekran kartını.

Daha 0 ekran kartı. 1 gün oldu. Normalde de bi sıkıntısı yok. Birkaç oyunda denedim normal çalışıyor. Dediğim gibi bir süre kullandıktan sonra gidiyor pc ve ön panel bağlantıları da çalışmıyor.
Güncelleme:

Şuan 11.5 saattir aralıksız açık pc. 4 saat aralıksız oyun sonrasında 2 tane oyunu (PUBG ve BF1) indirmesi için gece açık bıraktım. Sorunun SSD de olduğunu tahmin ettim çünkü görüntü gittiğinde kasanın HDD ledi de sönüyordu. (İşletim sistemi SSD de olduğu için o ışık onun için çalışıyordu tabi ismi gibi sadece HDD için değildir.)

Ben laptobumdaki mSata SSD mi (samsung evo 850) mSata to 2.5’ Sata çevirici ile bağlamıştım yeni PC ye. Onu söktüm ve sadece P300 HDD me kurdum her şeyi. Şimdilik bir sıkıntı yok gibi. Belki de temiz format çözüm olmuştur onun için bir süre sonra SSD me yeniden kurup denicem. Durumu yine yazarım. Benim gibi sorunu olan olursa denemesi için.
Güncelleme 2: SSD çıkarınca yine oldu. Bu sefer güç kaynağından şüphelendim. Ekran kartı güç kaynağı kablosunu modüler olarak bağlayıp taktım. Ayrıca Sata güç kablosu ve sata veri kablosunu da değiştirdim. 6 saat yükte ve durgun şekilde kullandım bir sıkıntı olmadı ve bilgisayarı 22 dakika kapalı tuttum. Sonrasında 3.5 saat kullandım ve bir sıkıntı yaşamadım. Bugün ise 3 saattir açık ve 2 saat yükte oyun oynadım. Tam emin olmasam da güç kablolarında bir sıkıntı vardı galiba.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı