Yeni sistemde performans düşüklüğü var

Orhan ZierLich

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi böyle bir bilgisayarım var ve performansından hiç memnun değilim. Ekran kartını yeni aldım 2 hafta oldu monitör de aynı şekilde yeni 1 hafta oldu. 1 ay kadar önce işlemci garantisinden değişti sıfır geldi yine de performansı beni hiç tatmin etmiyor. Artık oyun oynamaya keyfim kalmadı. Ya satacağım bütün dertlerimden kurtulacağım ya da bir köşeye kaldıracağım çürüyecek.

• MSI GTX 1060 6GB
  • i5 6500 işlemci
  • 16gb Ram 2400 Hz
  • 120GB 850 evo SSD
  • MSI B150M Bazooka Anakart
  • Viewsonic 24" 75Hz VX2457-MHD

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans düşüklüğü derken biraz açsanız mesela nasıl bir performans düşüklüğü. Neredeyse aynı sisteme sahibiz. Çoğu oyunu high ayarlarda 1080P 60FPS oynayabiliyorum. MSAA ayarını açıyorsanız bu aşırı FPS düşürür. Biraz kısmayı veya sadece FXAA kullanmayı deneyebilirsiniz.

@fryzen
Kasa Zalman Z11 Neo 750W

@judgmennt
GTA5 'de sistemin bana önerdiği ayarlarda oynadığımda oyun kasıyor. Daha seri ve daha yüksek FPS alayım mantığıyla bazı Ayarları kısıyorum fakat bu tam tersine daha düşük FPS ve donma olarak bana geri dönüyor.
Sistemin önerdiği ayarların üstüne çıktığım zaman 60FPS lerde oynuyorum ama bu hoşuma gitmiyor açıkçası Zira bende 75HZ lik monitör var ve bundan faydalanmak istiyorum 70FPS olsa onada razıyım ama Olmuyo 60Hz'de stabil çalışıyor.

Sistemin bana önerdiği ayarlar derken GeForce Experience'nin optimum ayarlarından mı bahsediyorsunuz ? Ben de o ayarlarda oynuyorum (MSAA kapalı) genel olarak 70-80 FPS civarı veriyor. Bilgisayarınızın performansını diğer bilgisayarlara göre kıyaslayın. Mesela Youtube'den GTA 5 GTX 1060 i5 6500 performans test gibi videolar izleyerek ortalama benchmark FPS değerlerine bakın, sonra aynı ayarlarda aynı benchmarkı kendiniz de yapın. Böylece bilgisayarınız düşük performans mı veriyor normal mi anlayabilirsiniz.

Merhaba,

Memnun olmadığınız oyun ve bahsettiğiniz donmaların olduğu anda alınış ekran görüntüleri var mı?
MSİ Afterburner ile oyun içindeki değerleri görebilirsek daha sağlıklı yorum yapılabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı