Yeni sistemde Ses karşıya gitmiyor

Merhabalar, bugün yeni bir bilgisayar topladım fakat bir sorunum var. Sesim hiçbir türlü karşı tarafa gitmiyor ve bilgisayarda ne yaparsam karşı tarafa onun sesi gidiyor. Farklı farklı kulaklıklar denedim fakat bir çözüm bulamadım. Kullandığım kulaklıklar Apple ve Samsung'un kulaklıklarıydı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bugün yeni bir bilgisayar topladım fakat bir sorunum var. Sesim hiçbir türlü karşı tarafa gitmiyor ve bilgisayarda ne yaparsam karşı tarafa onun sesi gidiyor. Farklı farklı kulaklıklar denedim fakat bir çözüm bulamadım. Kullandığım kulaklıklar Apple ve Samsung'un kulaklıklarıydı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Sürücülerinizi üretici firmanın sayfasından indirip kurdunuz mu? Uygulamalarda doğru mikrofonu seçiyor musunuz? Ayarlar > Gizlilik kısmındaki mikrofon izinleriniz doğru mu?

Gigabyte b450m s2h
Teşekkürler. Aşağıya ses kartınızın sürücüsü için indirme bağlantısını bırakıyorum. Öncelikle bu sürücüyü kurun lütfen.
Realtek Windows 10 64-bit sürücüsü:
Anakartınızın destek sayfası:
Buradan kartı doğrulayabilir ve diğer sürücüleri de yükleyebilirsiniz. Sürücüleri yükledikten sonra tekrar yazarsınız.
Not: Eski Realtek sürücüsünü kaldırmayı unutmayın.

Teşekkürler. Aşağıya ses kartınızın sürücüsü için indirme bağlantısını bırakıyorum. Öncelikle bu sürücüyü kurun lütfen.
Realtek Windows 10 64-bit sürücüsü:
Anakartınızın destek sayfası:
Buradan kartı doğrulayabilir ve diğer sürücüleri de yükleyebilirsiniz. Sürücüleri yükledikten sonra tekrar yazarsınız.
Not: Eski Realtek sürücüsünü kaldırmayı unutmayın.
Eski sürücümü nasıl sileceğim?

Eski sürücümü nasıl sileceğim?
DDU kullanabilirsiniz veya aygıt yöneticisinden kaldırabilirsiniz.

DDU ile sürücü kaldırma rehberi:
Aygıt Yöneticisinden kaldırma yöntemi:
1. Görev çubuğundaki başlat simgesine sağ tıklayın ve listeden "Aygıt Yöneticisi" üzerine tıklayın.
2. Aygıt yöneticisi penceresinde "Ses, video ve oyun denetleyicileri" üzerine tıklayarak genişletin.
3. Buradaki "Realtek High Definition Audio" üzerine sağ tıklayın ve "Cihazı kaldır" üzerine tıklayın.
4. Açılan pencerede "Bu cihazın sürücü yazılımını sil." onay kutusunu işaretleyin ve "Kaldır" üzerine tıklayın.
5. İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız ancak hemen değil. Öncelikle başlat menüsüne tıklayın ve uygulama listesinde "realtek console" uygulaması varsa üzerine sağ tıklayarak "Kaldır" seçeneğine tıklayın.
Artık bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.

Geri
Yukarı