Yeni sistemde "Sinyal yok" hatası

MR_VAVEYLA

Hectopat
Arkadaşlar ben yeni bir bilgisayar topladım. Kasanın montajını tamamladım ama sinyal yok diyor. BIOS pilini çıkartıp takmayı denedim (2-3 kez yaptım) ama bir şey değişmedi. Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer harici ekran kartı bağlı ise, bağladığınız kabloyu harici ekran kartına bağlayın. Kasanın içindeki her şeyin tam takılı olduğundan emin olun.

Merhaba;

Aynı sorun bende de var. Başka yerlerede yazdım aşağıdakini. MSI Anakartımı bugun SERVISPOINT e gönderim. Beklemedeyim artık.

Ama bu konularla ilgili arkadaşlar var ise bekliyoruz. Hem benim hem arkadaşımız için.

Yeni bilgisayar topladım. Daha öncede toplamıştım ama ilk kez sinyal yok diye sorunla karşılaşıyorum, yardımcı olur musunuz. Henüz çözmedim.

Kasa ışıkları, fanlar, her şey çalışıyor gözüküyor.

1-Farklı monitörler bağladım - SİNYAL YOK
2-Başka bilgisayarın ekran kartını taktım - SİNYAL YOK
3-Direkt display port kablosu dışında adaptörler ile HDMI ve DVI kablosu kullandım - SİNYAL YOK
4-Ekran kartlarını başka bilgisayarda çalıştırdım, sorunsuz çalışıyorlar.
5-Bilgisayar bileşenleri tek tek çıkartıp çalıştırdım, bu arada anakart üzerinde Debug LED'leri var. Yandığı zaman sorun var demek. Çıkardığım zaman yanıyorlar normal olarak ama normal her şey takılı iken sorunsuz gibi gözüküyor.
6-Bir arkadaşım PSU yetmiyor olabilir demişti ama PSU Calculator'a göre sistem 400w altı enerji istiyor. Benim kullandığım PSU tek kanaldan 600w veriyor ve 80+ Gold (%92 verimli)
7-Anakart pilini çıkartıp 1 dakika bekledim - SİNYAL YOK
9-Kabloların, parçaların yerlerine oturduğuna emin oldum - SİNYAL YOK

Parçaların uyumluluğuna bakarak aldım. Sistem aşağıdaki gibidir.

Anakart: MSI B350i AC PRO
İşlemci: AMD Ryzen 2700x
RAM: Corsair Dominator Platinum DDR4 3000 MHz
Ekran kartı: PNY Quadro P2000 ( Sadece 4adet Büyük Display Port çıkışı var)
SSD: Adata M2 SX6000
PSU: FSP Dagger 600w

En son olarak B350i için Ryzen 2 lere uygun BIOS yüklü değilmiş diye duydum başka forumdan. Bileşenler olmadan BIOS güncelleyebilirmiyim? Yoksa servise mi göndermeli.

İlgilenen herkese teşekkürler.
Anakartı servise gönderdim MSI SERVISPOINT e.
Şuan BIOS tan şüpheleniyorum.

Aşağıda ilgili bir video linki var aynı benim sorunumun olduğu. Sorun BIOS. Güncelleme ile çözüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı