Yeni sistemde Windows yüklü harddisk çalışır mı?

Batuh

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık 3 gün önce Vatan'dan PC topladım. Benim laptopumdan söktüğüm harddisk vardı onu kullandım ve içinde Windows vardı. Vatan'dakiler Windows'u kullanamazsın dediler orada Windows da çok pahalıydı almak istemedim. O da biz harddiski sıfırlayalım sen Windows kurarsın dediler. Ertesi gün PC'yi almaya gittiğimde oradaki görevli bana PC'yi ben toplamadım harddiski sıfırlanmamış olabilir dedi ve bir aç Windows çalışırsa kurmazsın dedi. Windows'un çalışma ihtimalı var mı? Daha PC'yi kullanamadım monitörümde VGA çıkış var ekran kartında da VGA yok. Dönüştürücü aldım internetten onu bekliyorum. Dediğim gibi Windows çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışamaz, çünkü laptoptaki bileşenleri windows kurulumundayken laptoptakileri tanıyıp öyle kurulmuştur, yeni toplanan sistemdeki bileşenle bu yeni windows kuruluımu sırasında adım adım tanınıp ondan sonrasında kurulum sonunda windows sistemi açılabilir. Bir yerlerden ücretsiz olarak windows'u indirip çok ucuza satılan şifre (ürün anahtarları) satın alıp windows'u aktifleştirerek öyle kullanın örneğin. Kolay gelsin.

FreeDos aldığım bir laptoptaki hdd'ye Windows kurmuştum. Yeni masaüstü bilgisayar toplayınca hdd'yi ona geçirip açmıştım. Sorunsuz çalışmıştı. Ekran kartı farklı olduğu için sürücüleri silip yenisini yüklemiştim sadece.

Merhaba,

Farklı bir HDD/SSD'de işletim sistemi var ise eğer cihazınıza taktığınız zaman işletim sistemine göre doğru BIOS ayarlarınızı yapılandırmanız yeterli olacaktır. BIOS ayarlarınızı doğru yapılandırırsanız sorun yaşamadan işletim sistemini açabilirsiniz. Daha sonrasında ise @Aveyron 'in dediği gibi farklı parçalar kullanıyorsanız eğer sürücülerini yüklemeniz gerekecek.

alıcağım adaptörü aldım ama görünütüyü monitöre vermedi bende laptopu monitöre bağladım adaptör çalıştı ekran kartı bozuk galiba ama pc yi alalı 1hafta bile olmadı ve hiç kullanmadım vatana götürücem internetden şikayetlere baktım benim ekran kartımda çok şikayet var kullanılmış ürün diye ve benim ekran kartında çıkması gereken sitıkırlar çıkmadı ama pc nin tüm ışıkları yanıyo ve ekran kartınında rgb si yanıyo ne yapamı önerirsiniz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı