Yeni sisteme Armoury Crate yüklenmeli mi?

roaxe

Decapat
Öyle ayar delisi biri değilim. Sadece sürücüleri yükleyip geçiyorum. Armoury Crate yüklersem veya yüklemezsem bir şey fark eder mi? Arka planda fazla uygulamaları açık bir sorun olur mu? ASUS B550M k anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Armoury Crate'i dört yıla yakındır kullanmaya çalışıyorum. Aşırı sorunlu ve hantal bir programdı. Zaman içinde sorunları azalsa da pek işe yarar veya gerekli olduğunu söyleyemem. Asus'un adına yakışmayan bir şey. Ancak bazı yazılımsal özellikler zamanla bu programa entegre edilerek ayrı yazılımlar iptal edildi. Mesela Aura Sync yazılımı artık geliştirilmiyor. Anakarta bağlı RGB/ARGB kontrolü için mecbursun. Ben de o yüzden bu programı kurmak durumunda kaldım. Geri kalan herşey için daha güzel ve ücretsiz alternatifler var(Hız aşırtma, sensör bilgileri, sürücü güncelleme vs.).

Bir Asus ürün kullanıyorsanız Armoury Crate ve servislerini mutlaka kullanmalısınız. İyileştirme adına bütün optimizasyon ayarları bu program ve servisleriyle geliyor.
Hocalarım driverları manuel elle kurdum belli olmaz bu uygulamalara diye. Arkada çalıştırdıkları uygulamalar hakkında bilginiz var mı fazla uygulama var arkada sizde de öyle mi

Armoury Crate'i dört yıla yakındır kullanmaya çalışıyorum. Aşırı sorunlu ve hantal bir programdı. Zaman içinde sorunları azalsa da pek işe yarar veya gerekli olduğunu söyleyemem. Asus'un adına yakışmayan bir şey. Ancak bazı yazılımsal özellikler zamanla bu programa entegre edilerek ayrı yazılımlar iptal edildi. Mesela Aura Sync yazılımı artık geliştirilmiyor. Anakarta bağlı RGB/ARGB kontrolü için mecbursun. Ben de o yüzden bu programı kurmak durumunda kaldım. Geri kalan herşey için daha güzel ve ücretsiz alternatifler var(Hız aşırtma, sensör bilgileri, sürücü güncelleme vs.).
O konuda evet hocam haklısın kendi yazılımı sonuçta bilgiler ayarlar vs

Hocalarım driverları manuel elle kurdum belli olmaz bu uygulamalara diye. Arkada çalıştırdıkları uygulamalar hakkında bilginiz var mı fazla uygulama var arkada sizde de öyle mi

Şuan tüm Asus ROG Servisleri kurulu 30-35 .exe çalışıyor. Bunlar basit servisler önemli değil çalışması aksine optimizasyon yapan servisler.

@kaiser soze @Morteatro peki ASUS Aura uygulaması ne işe yarıyor ikisi de senkronizasyon uygulaması değil mi kimi neye göre kullanmak gerekiyor.
Önceki mesajımda yeterince açıkladım sanırım. Şöyle söyleyeyim. Şuradaki yazılım artık geliştirilmiyor. Yani çöpe atıldı. Hala sistemi algılayıp kontrol edebiliyorsa kullanabilirsin.

Bu uygulama ile anakartın RGB/ARGB başlıklarına takılı ürünler ve Asus Aura uyumlu diğer donanımların aydınlatma kontrolü yapılırdı. Bunun tüm vasıflarını Armoury Crate içine entegre ettiler. AC tam olarak aynı amaç için değil daha kapsamlı olarak yapılmış bir uygulama. Sistem bilgileri, fan hızı kontrolü, sürücü ve uygulama güncelleme gibi pek çok özelliğe sahip bir paket program. Böyle anlatınca kulağa hoş geliyor. Her büyük markanın buna benzer yazılımı var. Olmazsa prestij kaybı olur. Ancak AC programı berbat çalışıyor. Hem bazı özelliklerin bozulup çalışmaması(bilhassa Aura yani aydınlatma tarafı) hem yavaş çalışması hem de çok kaynak tüketmesi sebebiyle başarısız bir programdır. Ben dayanamadım sildim. Aydınlatma tarafından da hevesimi aldığım için BIOS üzerinden kökten kapattım.

Bu konu esas sebep değil ama bir daha Asus markalı hiçbir şey almamayı düşünüyorum. Hepsini geçtim ama anakart asla almam bu saatten sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı