Yeni sisteme eski hdd takmak performansı düşürür mü?

alp bağcı

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İmzadaki sistemde de bulunan 160gb Samsung hdd'ye sistemi kurdum. 7200 rpm ancak eski bir harddisk. Yaklaşık 6-7 senelik. Sizce bu sistemimin performansını düşürür mü?

Eski HDD'ler her zaman performans düşürür. Çünkü HDD'nin içinde bilginin yazıldığı Disketler zamanla aşınır. Üzerine yazılan bilgilerin çoğu silinmez. Biçimlendirme, temizleme yaptığınız zaman bilgisayarınızda tamamen silinmiş olarak görünür fakat onu bir polise götürürseniz diskete bakarak içindeki silinmiş bilgileri bulabilir. Fakat SSD Böyle değildir. Bilgiler tamamen silinir, içinde bir disk ya da benzer bir araç bulunmaz mikroçipler bulunur.

Eski HDD'ler her zaman performans düşürür. Çünkü HDD'nin içinde bilginin yazıldığı Disketler zamanla aşınır. Üzerine yazılan bilgilerin çoğu silinmez. Biçimlendirme, temizleme yaptığınız zaman bilgisayarınızda tamamen silinmiş olarak görünür fakat onu bir polise götürürseniz diskete bakarak içindeki silinmiş bilgileri bulabilir. Fakat SSD Böyle değildir. Bilgiler tamamen silinir, içinde bir disk ya da benzer bir araç bulunmaz mikroçipler bulunur.
Polise gerek yok. "Disk Recovery" yazılımlarıyla evde yapabilirsiniz. :matrix:;):)

Oyun oynamak için kullanıyorum. Oyunları yeni aldığım harddiske kuruyorum. Bazen de Photoshop çalışıyorum ve Photoshop'da donmalar olabiliyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı