Yeni sisteme göre nasıl çalışmalıyım?

KaradutVeCeviz

Hectopat
Ben bu sene 8. sınıfa geçtim ve bildiğiniz üzere sınav sistemi değişti. 6 dersten her biri 20 soruluk 12 sınav. Ben genellikle -düzenli olmasa da- test çözüyorum. Konu tekrarı yapmıyorum. (derste + dersanede dinliyorum) Bilgisayar mühendisliği düşünüyorum fakat başaracağıma pek de inanmıyorum bu yüzden stres içindeyim. (Bu meslek hakkında çok az bilgim var ama bana uygun diyebilirim hem de bunun için ayrı bir konu açacağım.) Aslında not ortalamalarım iyi (6. Sınıf 96, 7. sınıf 93) ama bu sene türkçeden falan anlamadığım konular var. (Fiilimsinin özelliklerini biliyorum ama bulamıyorum soruda) Ya işte sizce nasıl ve ya ne yaparak çalışmalıyım ve şu stresten nasıl kurtulabilirim :confused:

En azından açıklarını biliyorsun. Sınıf öğretmen ile beraber bir ders programı hazırlayın. Bilmediğin, anlamadığın konuları ekolhoca gibi sitelerden izleyerek pekiştir. Anlamadığın konuları hocalarına sor. Yapamadığın soruları yine hocalarına söyle, olmadı burada konu aç yardımcı oluruz :)

Çok strese girme. Elinden geldiğince kendini geliştirmeye çalış.

Evet konu eksiklerimi biliyorum. Körfez TV ve Morpa Kampüs var ara sıra bakıyorum. (Kural ihlali yapmış olabilirim ama isim vermek ile ilgili bir şey yoktu sanırım. Varsa da affedin.) Yalnız okuldaki hocalarıma pek soru sormuyorum :D Bi şu stresten kurtulamıyorum. İyi bi liseyi kazanamayacakmışım hayatım mahvolcakmış gibi geliyo. Neyse ki FIFA, ETS 2 Going East falan var da onlarla stres atıyorum :D Bide oyunlarla fazla uğraşıyorum galiba ders çalışasım gelmiyo :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuldaki derslerini iyice dinleyip eve gittiğinde sadece o gün işlediğiniz sayfaları bir kere okumadan sadece bakarak değiştirirsen tekrarının yüzde seksenini yapmış olursun. Okulda gördüğünü aynı zamanda dershanede görüyorsun, bu da bir nevi tekrar sayılır. Sekizinci sınıf önemli bir aşama fakat bir şeyler olabilmek için üniversite sınavları var önünde. Eğer biraz da zeki biriysen evinde sadece iki saat çalışarak her şeyi atlatabilirsin diye düşünüyorum. Türkçe konusundaysa önerim anlamadığın konular hakkında bol soru çözmendir. Anlatım Bozukluğu adında bir konu vardı sanırım sekizinci sınıfta, bu konuyu bir tek böyle aşabilmiştim. Her ne kadar konu anlatımında örnek verilse de testlerdeki kadar çok olamıyorlar. Başarılar dilerim :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı