Yeni Sisteme LED'li Fanlar Eklemek

turevintegral

Hectopat
Makaleler
2
Merhabalar, yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum ve bu sisteme LEDli fanlar eklemek istiyorum ve bu konu hakkında size sorular sormak istiyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
  1. Bir oyun sistemine kaç tane fan takmalıyım, bir tane yeterli mi?
  2. Ben Cooler Master marka düşünüyorum. Sizin başka önerileriniz var mı marka olarak?
  3. LEDli fanlar için ekstra bir güç kaynağı gerekli mi?

Öneriniz için teşekkürler. Fakat ben daha çok üstteki 3 sorumun cevabını merak ediyorum.
Hangi kasaya takacaksınız fanları bu önemli. Kasanın kaç cm kaç fan desteği var öğrenmem gerek. Standart olarak eğer destekliyorsa kasa önde 2 fan içeri hava üflesin yukarıda 2 fan dışarı hava atsın arka egsoz fanda dışarı hava atacak şekilde 5 fan takabilirsin. Kasanın modelini ve işlemci soğutucunu ona göre bir şeyler önereyim.

Ledli fanlar için ekstra bir güç gerekli değil. Tek fan tabi ki yeterli değil. Tek fan kasanın içerisine havamı alacak havamı atacak? En az 2 veya 3 tane lazım. İdeali 4-5 civarı. Kasada yer varsa sayı arttırabilir. Kasaya takılacaksa hava giriş çıkışı için Corsair AF 120 veya Corsair AF 140 tavsiye ederim.

Kasayı direk DARK N10 al hiç uğraşma fan takmak ile.
Sadece fanlar kasanın yarı parası. :) Aldım kurtuldum.
Konuya gelirsek oyun bilgisayarı için bütün bir kasaya tek fan yetersiz. En azından 2 olmalı ki biri önden içeri hava atarken diğeri arkadan dışarı atsın.
İkincisi o marka iyi fakat Corsair ve Noctua gibi iyi markalar da var.
Üçüncüsü 500W bir PSU varsa yeterli gelecektir.

Merhabalar, yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum ve bu sisteme LEDli fanlar eklemek istiyorum ve bu konu hakkında size sorular sormak istiyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
  1. Bir oyun sistemine kaç tane fan takmalıyım, bir tane yeterli mi?
  2. Ben Cooler Master marka düşünüyorum. Sizin başka önerileriniz var mı marka olarak?
  3. LEDli fanlar için ekstra bir güç kaynağı gerekli mi?
  1. En az 3 diyebilirim. Fakat bu kasanın modeline göre bağlı bir şey.
  2. Eğer bütçen varsa bu kasayı almanı öneririm. Yanında 5 fan ile geliyor. GIGABYTE SUMO Y 700W 80PLUS BRONZE MidT ATX SİYAH KASA
  3. Hayır ekstra bir güç kaynağı gerekli değil.

1. En az 3 diyebilirim. Fakat bu kasanın modeline göre bağlı bir şey.
  2. Eğer bütçen varsa bu kasayı almanı öneririm. Yanında 5 fan ile geliyor. GIGABYTE SUMO Y 700W 80PLUS BRONZE MidT ATX SİYAH KASA
  3. Hayır ekstra bir güç kaynağı gerekli değil.
Cevaplarınız için teşekkürler. Peki bu kasa nasıl? Bunu düşünüyorum. 5 adet fanla geliyor. Sizin söylediğinizden daha güzel geldi gözüme. Tabi zevk meselesi. Güç kaynağını ekstra olarak kendim almayı düşünüyorum.

ZALMAN Z11 PLUS HF1 MidT ATX SİYAH PENCERELİ KASA

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı