Yeni Skoda Fabia 4

Calais-Duisburg arasının korkulu rüyası.
Evet ya. Oradan sağ çıkana madalya takmalılar. Kaç defa koca tırı perte çıkardılar. Oyuna ilk başladığımda ne olduğunu anlamadığım için ilk başta çift dorseli Scania ile Calais tamirhane önünü kapattım, sonra Skoda ile ters yönde gidiyorum, gelen raporlardan dolayı mod gelmiş, ona çarptım 1 ay ban attı. Önceki yaptıklarımı görseydi Perma yerdim. 😂

Bu arada orayı kapattığımda sunucuda 86 kişi falan birikmişti. 🤭

Şimdi olsa yapmazdım. O zamanlar küçüktüm. Ne olduğunu bile anlamamıştım. :D

MPI üniteler sırasıyla 65 ve 80 beygir gücüne sahip olacaklar,
65 Beygir az değil mi? Tamam ekonomi arabası fakat Egea, Citroen modelleri falan bile en azından 80 Beygir üstü sunmaya çalışıyor en düşük motorlarında bile.

Evet ya. Oradan sağ çıkana madalya takmalılar. Kaç defa koca tırı perte çıkardılar. Oyuna ilk başladığımda ne olduğunu anlamadığım için ilk başta çift dorseli scania ile calais tamirhane önünü kapattım, sonra Skoda ile ters yönde gidiyorum, gelen raporlardan dolayı mod gelmiş, ona çarptım 1 ay ban attı. Önceki yaptıklarımı görseydi perma yerdim. 😂

Bu arada orayı kapattığımda sunucuda 86 kişi falan birikmişti. 🤭

Şimdi olsa yapmazdım. O zamanlar küçüktüm. Ne olduğunu bile anlamamıştım. :D

O zamanlar güzeldi. Şu an hız sınırından dolayı zevk çıkmıyor. :D

Bunun dışında dış tasarımı klasik Skoda. Çok bir esprisi yok.
Simply Clever :D
65 Beygir az değil mi? Tamam ekonomi arabası fakat Egea, Citroen modelleri falan bile en azından 80 Beygir üstü sunmaya çalışıyor en düşük motorlarında bile.
O motorun belirli amaçları var hocam. Birincisi en düşük manuelle birlikte sunulup maliyeti düşürmek. İkincisi beygir gücüyle veya emisyonla vergilendirme yapan yerlerde düşük dilimde aracı sunabilmek. Üçüncüsü Londra gibi aşırı yoğun ve trafiğinin %90'ı dur kalk olan şehirlerde hem kendisi hem de kullanması ucuz bir araç sunmak. Mesela Londra'da belirli bölgelerde trafik öyle kötü oluyor ki araç 0-100'ü 20 saniyede yapsa bile fark etmiyor çünkü 40 üstüne çıkamıyorsun. Öyle bir durumda da yemişim beygirini ucuz olsun kafası devreye giriyor. Son olarak da Fransa gibi bazı yerlerde 14-16 yaşında ehliyet sahibi olabiliyorsun, ancak aracın boyu, motorunun hacmi ve gücü gibi birçok sınırlama oluyor. O sınırlara bu araçlar girebiliyor diye biliyorum. Bu son iki maddeye benzer mantıkla düşünülüp üretilen bazı araçlara Dacia Spring ve Citröen Ami örnek verilebilir.

Tasarımı güzel bence, birde bizim gibi ön cama kamera takmak isteyenler için dikiz aynasında da USB girişi olacak deniliyor. Bu tarz simply clever özellikler güzel olabilir. Fiyatına bakmak lazım, rakipler de oldukça güçlü.

Yeni Corsa, 208, Clio 5 gibi rakipler de donanım ve kalite olarak belirli bir seviyeye geldiler. Eğer fiyatları makul olursa iyi satış rakamları yakalayabilir. Nitekim geçtiğimiz aylarda Skoda en çok satılan modeli Superb idi. Çünkü rakiplere göre uygun fiyata araç verdiler. Bu da D segmentinin en çok satan araçlarından birisi yaptı.

Yan profil çizgisini çok beğendim, klasik sade ama ergonomik VAG iç mekanı var. Son modellerde Seat ve Skoda bence grup içinde daha uygun fiyatlarla ve yükselen kaliteleriyle daha da tercih edilecek hale geldiler.
Scala'daki tasarımı uygulamışlar ancak aracın şeklinden dolayı çok daha iyi oturmuş sanki. Scala da bence güzel araç ancak tavanın iniş şekli falan SW andırıyor halbuki araç HB böyle olunca özellikle arka çeyrekler ve arka tampon biraz garip duruyor. Gerçi öyle olmasının amacı belli, HB gövdede 467 litre bagaj. Fabia'da öyle bir amaç olmadığı için tasarımı daha iyi oturtmuşlar.

Geri
Yukarı