Yeni SSD'yi taktıktan sonra ne yapılmalı?

Klaus Mikaelson

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an bilgisayarıma yeni aldığım SSD'yi taktım. Açılış ekranında SSD'mi gördüm, bilgisayarım yönet kısmından baktığım zaman ayrılmamış gözüküyor. Normal herhalde. Şu an sistem HDD'ye kurulu. Formata başlasam şu anda o ayrılmamış olan SSD bölümü format ekranında görebilir ve sistemi ona kurabilir miyim? Ve 240 GB aldığım SSD yönet kısmında ayrılmamış 224 GB olarak gözüküyor, onu anlamadım aydınlatırsanız sevinirim. Ona göre formata başlayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer istersen disk klonlama yöntemi ile HDD'den direk SSD'ye geçebilirsin fazla bir işlem yapmana gerek kalmaz.

Temiz kurulum istersen daha mantıklı tabii ki ama alternatif olarak düşünebilirsin.
Diskinin 224 gözükmesi de gayet normal.

Formata başlamadan önce disk yöneticisinden SSD'yi yeni birim oluştur diyerek aktif edin. Sonrasında USB bellek ile formata başlamak için BIOS ekranından en üste flash belleğinizi getirin format işlemi başlar. İşlemleri sırayla takip ettikten sonra bir ekran gelir HDD ve SSD'nizi göreceğiniz Windows'u kurmak istediğiniz ekran. Orada HDD ve SSD dışında oluşan birimleri silmeyi unutmayın. Format işlemi bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatarak flash diski en üste aldığınız yerden SSD'nizi en üste alın. SSD'nin eksik görülmesi normal neden olduğunu söylemişler zaten benim 500GB SSD 470GB gözüküyor :D.

Geri
Yukarı