Yeni takılan SanDisk SSD Plus gözükmüyor

yilineniyiannesi

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta da söylediğim gibi yeni almış olduğum SSD'yi dün kurmayı başardım ancak ne BIOS'ta ne disk yöneticisinde SSD'yi göremiyorum bu yüzden de biçimlendiremiyorum. Sadece yeni SSD takılı halde Windows 10 kurulumu yapmayı denedim (amacım yeni diske Windows kurmak değil, öncekini kullanmaya devam edeceğim) ancak orada da gözükmedi. Anakarttaki tüm SATA girişlerini denedim. Güç kablosu da takılı, hatta önceden kullanmakta olduğum SSD'ye bağlı olan güç kablosu ile de denedim.

Önceden kullanmakta olduğum SSD: Adata SU630 240GB.
Yeni aldığım SSD: SanDisk SSD Plus 240GB.

Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi yapmayı deneyin. Son sürümse downgrade'de olabilir. Eski disk hala çalışıyor mu? Belki SATA kablosu bozulmuştur.

Edit : İki konuda kronik sorunlu demişler.

BIOS güncellemesi yapmayı deneyin. Son sürümse downgrade'de olabilir. Eski disk hala çalışıyor mu? Belki SATA kablosu bozulmuştur.

Edit : İki konuda kronik sorunlu demişler.

Uzun süredir BIOS güncellemesi yapmamıştım birazdan deneyeceğim. Eski disk hala çalışıyor. Eski diske bağlı olan SATA kablosu ile de denemek isterdim ama kabloyu sıkıştırmışlar hiç uğraşmak istemiyorum.

5 yıldır evde kullanıyoruz ne kronik sorunuymuş abartmakta üzerine yok kimsenin neyse. Sistemde başka bir depolama birimi var mı HDD gibi? Varsa bir de onun kablosunu anakrttan söküp dene. Tabii bir ihtimal bozuk ürün de denk gelmiş olabilir, SSD'nin SATA kablosunu ve bağlantı yuvasını da tekrar gözden geçir.

Adata SU630 için de sorunlu demişlerdi ama bayağı oldu alalı ve sıkıntısız kullanıyorum. Umarım BIOS güncellemesi yaptıktan sonra düzelir. İade edebileceğimi sanmıyorum. 😟

Uzun süredir BIOS güncellemesi yapmamıştım birazdan deneyeceğim. Eski disk hala çalışıyor. Eski diske bağlı olan SATA kablosu ile de denemek isterdim ama kabloyu sıkıştırmışlar hiç uğraşmak istemiyorum.
Sadece BIOS'ta görünecek mi diye o diskin yerine bir takın derim. Uğraşmaktan iyidir. Kabloyu falan çıkartmanıza gerek kalmaz. Bu diskte denediğiniz SATA kabloyu da o diskte deneyin.

Sadece BIOS'ta görünecek mi diye o diskin yerine bir takın derim. Uğraşmaktan iyidir. Kabloyu falan çıkartmanıza gerek kalmaz. Bu diskte denediğiniz SATA kabloyu da o diskte deneyin.

İlk bahsettiğinizi denedim olmadı. İkinci aklıma gelmemişti onu da deneyeceğim teşekkürler.

Edit: Yeni SSD'de kullandığım SATA kablosunu eski SSD'ye taktım ve sorunsuz çalışıyor. Sanırım sorun SanDisk SSD'de. İlginiz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı