Yeni takılan SSD sistemde görünmüyor

HypeRisReal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni bir SSD aldım, bilgisayarıma taktım ve bilgisayarı açtığımda disk yönetimi bölümünden SSD'yi etkinleştirmek istediğimde SSD görünmüyor. Kablolarını doğru taktım. Bunun sebebi nedir? Fakat BIOS'tan kontrol ettiğimde SSD'nin adı ve özellikleri görünüyor. SSD modeli: PNY CS900 480GB.

1677705564440.png

Şuan kullandığın sistem Legacy veya UEFI ve SSD'nin yazılımı da kullandığının tersiyle gelmişse bununla da alakalı olabilir. USB format ekranına girip yeni SSD'yi silip bu ekranı tekrar kontrol eder misin?

Şuan kullandığın sistem Legacy veya UEFI ve SSD'nin yazılımı da kullandığının tersiyle gelmişse bununla da alakalı olabilir. USB format ekranına girip yeni SSD'yi silip bu ekranı tekrar kontrol eder misin?
özür dilerim doğru mu anladım tam anlayamadım. Format atıyormuş işlemi gibi yapıp oradan yeni SSD'yi silip format işlemini iptal edip bilgisayarı yeniden başlatıp bu ekranı tekrar mı kontrol edeyim?

özür dilerim doğru mu anladım tam anlayamadım. Format atıyormuş işlemi gibi yapıp oradan yeni SSD'yi silip format işlemini iptal edip bilgisayarı yeniden başlatıp bu ekranı tekrar mı kontrol edeyim?
Evet tam olarak bunu yap. Çözülmez ise başka bir fikir sunacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı