Yeni televizyonda ölü piksel

karadayiii

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba,

Aldığım televizyon dün teknik servis tarafından kurulumu yapıldıktan sonra kullanmaya başladım. Herhangi bir problem yoktu. 1 saat sonrasında ölü piksel testi yapmak aklıma geldi ve 4 adet ölü piksel olduğunu gördüm. Fakat televizyon 70 inç ve 4K olmasından dolayı ölü pikseller çok küçük ve görmeye çalışmak hayli zor. Normalde hiç düşünmeden servise yollayacaktım fakat hem kullanımı etkilememesi hem de teknik servise gidip sonrasında panel tamirini yapıp yollayıp daha beter hal alınmasından endişe duyduğum için arada kaldım.

Ölü piksel tabiri caizse hastalık gibi artış meydana getirir mi bunu bilemediğimden sormak istedim.

2016 yılında aldığım bir Casper monitör var, 1 adet ölü pikseli var ve 7 yıldır ilerlemedi. Ancak daha önce bir cep telefonunda başıma geldi ve onda yatay bir sıra halinde ilerlemişti.

Artma ihtimali var fakat 4K olduğu için çok fazla göze batacağını sanmıyorum zaten uzaktan bakacaksınız. Yasal olarak 5 veya 7 ölü piksel diye biliyorum değişim için fakat bu sayı tutturulsa bile firmalar değişim değil para iadesi yapar malum ekonomiden dolayı.
Yine servisle görüşün değişim olabilir mi diye yok derlerse ve size sıkıntı çıkarmıyorsa kullanmaya devam edin derim.

Merhaba,

Aldığım televizyon dün teknik servis tarafından kurulumu yapıldıktan sonra kullanmaya başladım. Herhangi bir problem yoktu. 1 saat sonrasında ölü piksel testi yapmak aklıma geldi ve 4 adet ölü piksel olduğunu gördüm. Fakat televizyon 70 inç ve 4K olmasından dolayı ölü pikseller çok küçük ve görmeye çalışmak hayli zor. Normalde hiç düşünmeden servise yollayacaktım fakat hem kullanımı etkilememesi hem de teknik servise gidip sonrasında panel tamirini yapıp yollayıp daha beter hal alınmasından endişe duyduğum için arada kaldım.

Ölü piksel tabiri caizse hastalık gibi artış meydana getirir mi bunu bilemediğimden sormak istedim.

Hocam net bir şey diyemeyiz ama zamanla artma ihtimali var siz yine de böyle ara sıra ölü piksel testi yapın, artarsa servise yollarsınız.

Ücretten indirim hakkı vardı, onu almayı deneyebilirsiniz. Mal kusurlu ama kullanılabilir durumdaysa verdiğiniz paranın birazını iade ediyorlar.

Ücretten indirim hakkı vardı, onu almayı deneyebilirsiniz. Mal kusurlu ama kullanılabilir durumdaysa verdiğiniz paranın birazını iade ediyorlar.
Bu belirli bir platformdan satın alınan ürünler için mi geçerli? Amazon'da böyle bir uygulama olduğunu görmüştüm fakat Trendyol'dan satın aldım.

Merhaba,

Hocam benim elimede 2 yıl önce 7 yıllık bir bilgisyar geçmişti ekranın sağ üstünde gözle görülebilir ufacık bir siyah ölü piksel vardı 2 yılın ardından tüm ekrana yayıldı ve bilgisayar çöp oldu yani bu ölü piksel bela gibi bir şey bence işi garantiye alıp teknik servis çağırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı