Yeni toplanan bilgisayar mavi ekran hatası verdi

Snoopy

Centipat
Öncelikle sistemi belirteyim;
B450 Aorus m
16 GB 2x8 DDR4 3200MHz Corsair RGB Pro
MP510 Corsair M.2 SSD
RTX 2060 Zotac

Ürünlerin hiçbiri 2. el değil, hepsi sıfır. Problemlerim şu şekilde;
1.İlk başta BIOS'a girince mouse çalışmıyor bir süre sonra klavye tuşları takılı kalmış gibi oradan oraya kendi kendine geçiş yapıyordu, BIOS'unu en son sürüme güncelleyince problem geçti.
2.Windows 10 kurduktan sonra Driver Booster ile driverları güncelliyordum ve indirdiğim programları kuruyordum Driver Booster uyarı şeklinde Windows etkinleştirilmediği için güvenli bölge oluşturulamayacak gibi bir uyarı verdi. Onay verdikten 1-2 dakika sonra aniden mavi ekran verdi ve tekrar açıldı. 2DK sonra yine mavi ekran hatası aldım.

Şu an bir köşeye kaldırdım parçaları. Yarın sabah tekrar format atıp deniyeceğim. Fakat buradan sizlere danışmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump dosyanız olmadığı için mavi ekran için bir şey söyleyemem. Muhtemelen Driver Booster yine her zaman olduğu gibi kafasına göre yüklemiştir ne varsa.

Formattan sonra Driver Booster kullanmayın. Aygıt yöneticisinden dosyaları tek tek elinizle güncelleyin. Ardından ekran kartınızın driverini indirin. Daha sonra işlemci ve anakart güncellemeleri yapın daha iyi. 15 liraya da bir Key alın, korsana hiç bulaşmayın. Tertemiz güzelce yeni sisteminizi kullanın.

Bu videonun 05.22 dakikasından sonrasına da bir göz atabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam aldığım mavi ekran hatası bu driverlari kendi sitelerinden indirdim hepsi doğru.Bu arada formatlayip sıfırdan kurulum yaptım.
Minidump dosyanız olmadığı için mavi ekran için bir şey söyleyemem. Muhtemelen Driver Booster yine her zaman olduğu gibi kafasına göre yüklemiştir ne varsa.

Formattan sonra Driver Booster kullanmayın. Aygıt yöneticisinden dosyaları tek tek elinizle güncelleyin. Ardından ekran kartınızın driverini indirin. Daha sonra işlemci ve anakart güncellemeleri yapın daha iyi. 15 liraya da bir Key alın, korsana hiç bulaşmayın. Tertemiz güzelce yeni sisteminizi kullanın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam aldığım mavi ekran hatası bu driverlari kendi sitelerinden indirdim hepsi doğru.Bu arada formatlayip sıfırdan kurulum yaptım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-12-07-12-27-32-055_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2019-12-07-12-27-32-055_com.google.android.apps.photos.jpg
    294 KB · Görüntüleme: 116
Memtest64+ sonuçları
Memtest64+ sonuçları
Güncel dumpları paylaşın devam ediyorsa. İmzamdan AIDA64 sonucunu da paylaşın.
Kuzenimin bilgisayarından RAM'lerini benimkine benim RAM'leri de onun kine taktım onun RAM'leri hyperix 8x2 16 3200MHz hiçbir hata verdi memtest64 neden kaynaklı anlamadım.

Temiz sistemin içine etmek budur işte :) sürücü bulucu kullanmayın diye kaç kere yazdık hala sistemi mahvetmek için devam ediyorsunuz.
Driver Booster pek yararlı bir uygulama deģil. En azından Windows Update doğru driverları yüklüyor. Ben windowsp Update ile indirip chipset ve ekran kartı driverini kendim güncelliyorum.
Güncel dumpları paylaşın devam ediyorsa. İmzamdan AIDA64 sonucunu da paylaşın.

Dosya Ekleri

• IMG-20191207-WA0003.jpeg
    IMG-20191207-WA0003.jpeg
    1,2 MB · Görüntüleme: 101
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı