Yeni toplanan R5 7600X ve RTX 3070 Ti sistemde ekran gelmiyor

berkayagan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bugün yeni bir sistem topladım, bütün ışıkları yanıyor, güç bağlantılarını iki kere kontrol ettim, RAM'leri çıkardım taktım, farklı ekran kartı denedim ancak çözüme ulaşamadım. Ekran gelmiyor farklı HDMI kablo, DisplayPort, farklı monitörlerde denedim ancak ekran gelmedi. Nedeni hakkında fikri olan var mı?

Sistem bilgileri:
Ryzen 5 7600X.
ASUS TUF A620M Plus Wi-Fi
Goodram 5600MHz CL30 DDR5 RAM.
MSI MAG CoreLiquid P240M soğutucu.
Zotac RTX 4070 Ti.
Cougar 850W 80+ Gold PSU.

Konu adı 3070Ti olarak güncellenmiş ama ekran kartı RTX 4070 Ti

Son düzenleme:
Merhaba,

Bugün yeni bir sistem topladım, bütün ışıkları yanıyor, güç bağlantılarını iki kere kontrol ettim, RAM'leri çıkardım taktım, farklı ekran kartı denedim ancak çözüme ulaşamadım. Ekran gelmiyor farklı HDMI kablo, DisplayPort, farklı monitörlerde denedim ancak ekran gelmedi. Nedeni hakkında fikri olan var mı?

Sistem bilgileri:
Ryzen 5 7600X.
ASUS TUF A620M Plus Wi-Fi
Goodram 5600MHz CL30 DDR5 RAM.
MSI MAG CoreLiquid P240M soğutucu.
Zotac RTX 4070 Ti.
Cougar 850W 80+ Gold PSU.

Ekran kartina bagladiginiza emin misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk once RAM'leri cikart iyi bir temizle sonra bir tane ramini bir kanala tak oyle dene sonra diger kanala tak oyle dene olmazsa öteki RAM ile ayni islemi tekrarla. RAM slotu ölü veya RAM bozuk mu onu anla. RAM markasi dandik gibime geldi.

Son düzenleme:
Ekran kartina bagladiginiza emin misiniz?

Evet eminim.

İlk once RAM'leri cikart iyi bir temizle sonra bir tane RAM'ini bir kanala tak oyle dene sonra diger kanala tak oyle dene olmazsa öteki RAM ile ayni islemi tekrarla. RAM slotu ölü veya RAM bozuk mu onu anla. RAM markasi dandik gibime geldi.

Her şeyi denedim RAM ile alakalı yapılabilecek. RAM markası şu an hazır sistemlerde yaygın olarak kullanılan çok sorun yaşanmayan bir RAM. Daha önce topladığım sistemde tek RAM bozuk olmasına rağmen görüntü alabilmiştim. Şu an sadece ekrana sinyal gitmiyor.

A620 chipsetli anakartlar BIOS güncellemeden Ryzen 7000 serisini destekliyor mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı