Çözüldü Yeni toplanan sistem kapandı ve hiçbir şekilde açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ferhatseker63

Kilopat
Daha fazla  
Anakart
MSI Pro Z790-P WI-FI DDR5
Yeni topladığım sistemde flash BIOS button ile BIOS güncellemesi yaptım. Bilgisayar açıldı 3-4 saat takıldım sonra birden kapandı ve hiçbir şekilde açılmıyor. Tekrar flash takıp BIOS güncellemeyi denedim ama nafile. Flash BIOS buttona tıkladığımda bir dk kadar ışığı yanıp sönüyor ve sonra bir şey olmuyor.

Çözüm
Bayağı uzun bir bekleyişten sonra PC kendi kendine açıldı. Umarım tekrar olmaz. Yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.
Sistemin resmi ya da videosuu yollar iseniz çözüme katkısı olur.

Sistem resmi:

C92FA565-AEB8-4E65-BD23-753C527BDE52.jpeg

Acaba Power ( güç tuşu ) kablosunu yanlış takmış olabilir misin?

Hocam yok kablolara elimi sürmedim. Sistem toplanmış geldi bana sadece ekran kartını ve SSD'yi taktım. Çalıştı ve 3 4 saat civarında takıldım PC'de. Power tuşunu ve anakarttaki kablolarını da kontrol ettim ayrıca hepsi doğru takılmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem resmiEki Görüntüle 1955099

Hocam yok kablolara elimi sürmedim. Sistem toplanmış geldi bana sadece ekran kartını ve SSD'yi taktım. Çalıştı ve 3 4 saat civarında takıldım PC'de. Power tuşunu ve anakarttaki kablolarını da kontrol ettim ayrıca hepsi doğru takılmış.

Benim aklıma başka bir şey gelmedi. Bilgili arkadaşları yoruma davet ediyorum. Geçmiş olsun bu arada. Umarım en kısa zamanda çözebilirsin.

Evet tekrar BIOS yüklü flashı taktım ve flash BIOS button düğmesine bastım. Çalışıyor böyle ama anakartta CPU kırmızı ışık yanıyor. Bir müddet böyle bekledikten sonra kapanıyor.

66D9FE36-B90E-4846-9CF4-5EAC57D607D3.jpeg

Bayağı uzun bir bekleyişten sonra PC kendi kendine açıldı. Umarım tekrar olmaz. Yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.

Çözüm
Geçmiş olsun. Kendi kendine açılması kontak sorununa veya güç alma sorununa işaret ediyor olabilir. Tekrar sorun yaşarsan paylaş bazı fikirler verebilirim.

Geri
Yukarı