Yeni toplanan sistem nasıl test edilmeli?

Kxaan

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün gece parçalarını tek tek internetten sipariş verdiğimiz bilgisayarı babamla oturup topladık. Parçalar şu şekilde;
  • Ryzen 5 5600X işlemci.
  • MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi anakart.
  • XFX speedster QICK RX 6700 XT ekran kartı.
  • Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz CL16 RAM * 2
  • Samsung 500GB 970 EVO Plus SSD.
  • XPG Core Reactor 750W 80+ Gold güç kaynağı.
  • Lian Li lancool 2 mesh 3*argb 120mm kasa.
Şu an sistemde işlemci soğutucu olarak Wraith Stealth var değiştirmeli miyim? Ne önerirsiniz? Ayrıca Windows yükledikten sonra parçaları hangi programlarla test edebilirim, stres testi, sıcaklık testi yapabilirim?

Yardım eden herkese şimdiden teşekkür ederim.

Gayet güzel olmuş, soğutucuyu da değiştirirseniz çok daha güzel olur. Wraith Stealth maalesef soğutamıyor o işlemciyi.

Abartıya kaçmadan şu aleti önerebilirim: ID-Cooling SE-224-XT Black İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Siyah olmazsa daha iyi olur hocam. Sıvı soğutucu bakıyordum aslında şu nasıl olur?

Gayet güzel olmuş, soğutucuyu da değiştirirseniz çok daha güzel olur. Wraith Stealth maalesef soğutamıyor o işlemciyi.

Abartıya kaçmadan şu aleti önerebilirim: ID-Cooling SE-224-XT Black İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Hocam 5600x ve bu soğutucuyu kullanıyorum Max 71 derece oluyor.
Tek fan olarak geliyor.
1 fan daha eklersem büyük ihtimalle 2-3 derece daha düşürebilirim.
Kasa: Cooler Master Masterbox MB511 MCB-B511D-KGNB65-STK Led Fanlı ATX Oyuncu Kasası

Sıvı soğutma 5600X için gerek yok bence. Bütçe varsa şu iyidir;
Kasam üst kısma en fazla 240mm destekliyor.
Şu modeli buldum ama radyatörü kalın diyorlar kasama sığar mı?

Kasam üst kısma en fazla 240mm destekliyor.
Şu modeli buldum ama radyatörü kalın diyorlar kasama sığar mı?
O kasa geniş bir hayli, sığar diye tahmin ediyorum.

Geri
Yukarı