Yeni toplayacağım sisteme Win 7 Ultimate kurmak mantıklı mı?

Windows 7 eski sistemlerde eski oyunlara uyumluluk açısından tercih ediliyor genelde. Onun dışında tercih edilmesi mantıksız. (Ben de tercih ediyorum, sistemim düşük olduğu için ve eski oyunlar için)

Bende Windows 10'dan sıkıldım W7'nin ne gibi bir eksiği var? Microsoft destek vermeyi bıraktı diye biliyorum ama ne gibi bir eksisi var?

Artık güncelleme almayan miladını doldurmuş bir OS. Güvenlik açıkları ve yeni gelen oyunlar-programlar ile çalışmama gibi sorunlarla da karşılaşılacak yakın zamanda. Ayrıca AMD 2.Nesil ve üzeri işlemcilerle Intel tarafında ise 7.Nesil ve üzerine Windows 7 kuramıyorsun kursan bile çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalıyorsun.

Gayet mantıklı. Benim bilgisayarımın 3.nesil Intel Core i5'i var 12 GB DDR3 RAM'i var ve SanDisk SSD Plus 480 GB SSD var Windows 7 Ultimate Lite var çok performanslı çalışıyor.

Bir PC toplayacağım, özellikle söyleyeyim: Win10 istemiyorum. OEM Key olarak bir adet Windows 7 Ultimate aldım, ne kadar mantıklı?
Çalışır, usb driverlrini enjekte edersen varsa nwme driverlerini misler gibi çalışır. Zaten W10 driverlerini kur hepsi çalışıyor.

Bende Windows 10'dan sıkıldım W7'nin ne gibi bir eksiği var? Microsoft destek vermeyi bıraktı diye biliyorum ama ne gibi bir eksisi var?
ESu Patch.

Hiçbir Windows güvenli değildir. Evet, en yenisi de dahil. Nedense bunu kimse kabul etmek istemiyor. Adam Chrome kullanıp Windows 7 güvenli değil diyor 😄 Windows 7, kullandığın Google tarayıcısından daha güvenlidir, bundan emin ol.

Geri
Yukarı