Yeni üniversite sistemi ile Açıköğretim'e nasıl kayıt yaptırırım?

crazymurat34

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Üniversite eğitimimi bir süredir alamadım. Açıköğretim fakültesine yazılmak istiyorum. Sistem çok değişmiş. Açıköğretim bürosu en son 2014 yılında girmişsiniz, universite kaydınızı sildi dedi. 1 sene okuyup askere gitmiştim, şimdi Açıköğretim'e giremiyormuşum. Ondan dolayı yeniden sınava girmem gerekiyormuş. Bende gireyim dedim ama 3 tane sınav sistemi gözüküyor. 3 tanesine para yatırmak mı lazım. Birinci sınava mı girmek yetiyor? Bilgisi olan birileri bana bunu söylerse sevinirim. Toplam 210 TL istiyor...(Eğitim çok pahalı)

Sınav.jpg

TYT puanı ile alan ön lisans bölümleri. AYT ile alan lisans bölümleri. Eğer lisans okuyacaksan ikisi de yatırılacak. Ancak ön lisans ise TYT yetiyor. 3. sınav yabancı dil sınavı zaten ona girmene gerek yok.

Bazı bölümlerde anadolu üniversitesi (eskişehir,erzurum,istanbul) yazıyor. Ne demek. ?
Normal üniversite için 3.cü sınava girmek gerekiyor mu. ? 3.cü sınav neden var. ?

Son düzenleme:
Bazı bölümlerde anadolu üniversitesi (eskişehir,erzurum,istanbul) yazıyor. Ne demek. ?
Normal üniversite için 3.cü sınava girmek gerekiyor mu. ? 3.cü sınav neden var. ?
3. sınav dil sınavı. Açıköğretimlerde bunun ile ilgili bir bölüm yok zaten girmene gerek yok. 3 tane açıköğretim programı var. Anadolu Üniversitesi (Eskişehir en çok tercih edilen) Atatürk Üniversite (Erzurum) ve de İstanbul Üniversitesi (AUZEF).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı