Yeni Witcher hakkında resmi bilgiler geldi!

Paylaştıkları görsele bakar bakmaz aklıma gelen birkaç ihtimalleri söylemek istiyorum:
1. Madalyon ne kedi okuluna ne de kurt okuluna ait, baya vaşağa benziyor. Bu demektir ki yeni bir okul var gelecekte olacak ya da geçmişte olan bir okul.
2. Ciri'nin üzerinden olacak bir hikaye olacağını sanmasam da madalyonun kedi varimsi bir madalyon olduğunu düşünürsek, ve arka planda karlar içinde kaldığını görüyoruz. Bana uzun sürecek kış kehanetini hatırlatıyor, Ciri'nin durdurduğu. O yüzden Ciri'yle alakalı olabilecek bu iki şeyden ötürü Ciri ana karakter olmasa bile onun üzerinden olabilecek bir hikaye olabilir. Ya da Ciri üstünden olacaksa da sonuçta Ciri zamanda yolculuk yapabilen birisi ve istediği gibi geçmişe ya da geleceğe gidip o zamanlarda geçen bir hikaye deneyim edebiliriz.
3. Taaa the order of the witchers yani witcher'ların yeni oluşturulduğu, büyücüler tarafından kurulan ilk okul zamanında geçecek bir hikaye olabilir. O okula mensup bir madalyon olabilir. Çünkü o okul dağılmaya başladıktan sonra o okulların öğrencileri tarafından yeni okullar açılıyor; kedi, kurt, griffin gibi.
4. Bir sürü insan kendi karakterini oluşturduğun bir oyun olacak diye düşünse de ben hiç öyle olacağını sanmıyorum. Yeni bir karakter bile olsa o karakterin hikayesine göre oynayacağız, Geralt gibi. Evrende bir sürü hikaye konusu olabilecek karakter varken neden böyle bir şeye girişsinler bilemiyorum.
Dikkatli incelediğim zaman, madalyonun benzediği tek okul Lynx okulu. Bu okul da zaten, Kurt Okulu dağıldıktan sonra ortaya çıkıyor. Demek oluyor ki, bunu işleyecekler ise günümüzden yada gelecekten bahsedeceklerdir, zaten Lynx okulu, kedi okulunun bir türevi, buradan kedi okulunu bir nebze ön plana çıkarmak istediklerini anlayabiliriz. Order Of Witchers konusuna şu süreçte gireceklerini de sanmıyorum çünkü orijinal lore'u bilmeyip oyun serisini düz oynayan oyuncuyu da oyuna çekmek isteyeceklerdir, OOW ileride işlenebilir. Zaten new saga demesi Geralt üzerinden gitmeyeceğini açıkça dile getiriyor, o iş rafa kalktı demiş adamlar üstü kapalı şekilde. Ancak kolay kolay koparacaklarını sanmam Geralt'ı, bu yapımda gözükmese bile ileride yan karakter olarak mutlaka göstereceklerdir. Kendi karakterini oluşturduğun bir Witcher oyununda şahsen mantıklı olacağını sanmıyorum, her tipe uyan bir hikaye yazmak yerine belirli bir karaktere oturaklı hikaye yazmak daha mantıklı olacaktır. Geraltsız Witcher olmaz diyen bir kesim var fakat kesinlikle yanlış bir çıkarım. Nitekim, Witcher evreni Geralt'ta bitmiyor bir çok karakter var tanıtılmış veya tanıtılmamış.
Okul hakkında detaylı bilgiler fandomda bulunuyor:

Dikkatli incelediğim zaman, madalyonun benzediği tek okul Lynx okulu. Bu okul da zaten, Kurt Okulu dağıldıktan sonra ortaya çıkıyor. Demek oluyor ki, bunu işleyecekler ise günümüzden yada gelecekten bahsedeceklerdir, zaten Lynx okulu, kedi okulunun bir türevi, buradan kedi okulunu bir nebze ön plana çıkarmak istediklerini anlayabiliriz. Order Of Witchers konusuna şu süreçte gireceklerini de sanmıyorum çünkü orijinal lore'u bilmeyip oyun serisini düz oynayan oyuncuyu da oyuna çekmek isteyeceklerdir, OOW ileride işlenebilir. Zaten new saga demesi Geralt üzerinden gitmeyeceğini açıkça dile getiriyor, o iş rafa kalktı demiş adamlar üstü kapalı şekilde. Ancak kolay kolay koparacaklarını sanmam Geralt'ı, bu yapımda gözükmese bile ileride yan karakter olarak mutlaka göstereceklerdir. Kendi karakterini oluşturduğun bir Witcher oyununda şahsen mantıklı olacağını sanmıyorum, her tipe uyan bir hikaye yazmak yerine belirli bir karaktere oturaklı hikaye yazmak daha mantıklı olacaktır. Geraltsız Witcher olmaz diyen bir kesim var fakat kesinlikle yanlış bir çıkarım. Nitekim, Witcher evreni Geralt'ta bitmiyor bir çok karakter var tanıtılmış veya tanıtılmamış.
Okul hakkında detaylı bilgiler fandomda bulunuyor:
Bu bilgiyi şahsen bilmiyordum yani bir vaşak okulunun olduğunu. Güzel bir ihtimal olabilir o zaman bu. Hoşuma gitti. Geralt'sız Witcher olmaz diyenler neredeyse yanlış şöyle yanlış; kitapları okumamış lore'u tam bilmeyenlerin rahatça diyebileceği bir şey. Çünkü evreni Geralt'la tanımış insanların çoğu Geralt'sız bir evren görünce ya da çok az karşımıza çıkan şaşırmaları ya da garipsemeleri normal. Ama Geralt dışında da o kadar bahsedilebilecek yazar tarafından detaylı detaysız anlatılan karakterler var ki. Bakalım heyecanlı günler bizi bekliyor :). Hikaye hazır olduğunu varsayarsak bence ağırdan da almak isteyeceklerdir bu sefere ve ekibin yeni oyun motoruna alışma süreci vs. dersek bi' 5 sene diyorum ben. En erken 4. Geç olsun, düzgün olsun, bizim olsun. :)

Bu bilgiyi şahsen bilmiyordum yani bir vaşak okulunun olduğunu. Güzel bir ihtimal olabilir o zaman bu. Hoşuma gitti. Geralt'sız Witcher olmaz diyenler neredeyse yanlış şöyle yanlış; kitapları okumamış Lore'u tam bilmeyenlerin rahatça diyebileceği bir şey. Çünkü evreni Geralt'la tanımış insanların çoğu Geralt'sız bir evren görünce ya da çok az karşımıza çıkan şaşırmaları ya da garipsemeleri normal. Ama Geralt dışında da o kadar bahsedilebilecek yazar tarafından detaylı detaysız anlatılan karakterler var ki. Bakalım heyecanlı günler bizi bekliyor :). Hikaye hazır olduğunu varsayarsak bence ağırdan da almak isteyeceklerdir bu sefere ve ekibin yeni oyun motoruna alışma süreci vs. dersek bi' 5 sene diyorum ben. En erken 4. geç olsun, düzgün olsun, bizim olsun. :)

Bence de çok rahat 5 senesi vardır. Ayrıca bu stüdyodan ayrılanlar oldu hem büyük hisse kayıpları yaşadılar hem de uzun bir sure Cyberpunk'ı düzeltmeye çalıştılar. Bunlar çok da büyük olmayan bir firma için büyük sorunlar. Bu firmadan ayrılan insanlar yeni oyun çıkaracaklar. Bence o oyun Witcher'ın nasıl çıkacağını bizlere gösterecek. Eğer ki Witcher'da ve Cyberpunk'ta görev alan ve iyi şeyleri başarmış insanlar ayrıldıysa geçmiş olsun. Yok sadece küçük bir grup ayrıldıysa ve o oyun çok da güzel çıkmazsa bence o zaman UE5 ile yapımına başlanan Withcer için heyecanlanmaya başlayabiliriz.

Paylaştıkları görsele bakar bakmaz aklıma gelen birkaç ihtimalleri söylemek istiyorum:
1. Madalyon ne kedi okuluna ne de kurt okuluna ait, baya vaşağa benziyor. Bu demektir ki yeni bir okul var gelecekte olacak ya da geçmişte olan bir okul.
2. Ciri'nin üzerinden olacak bir hikaye olacağını sanmasam da madalyonun kedi varimsi bir madalyon olduğunu düşünürsek, ve arka planda karlar içinde kaldığını görüyoruz. Bana uzun sürecek kış kehanetini hatırlatıyor, Ciri'nin durdurduğu. O yüzden Ciri'yle alakalı olabilecek bu iki şeyden ötürü Ciri ana karakter olmasa bile onun üzerinden olabilecek bir hikaye olabilir. Ya da Ciri üstünden olacaksa da sonuçta Ciri zamanda yolculuk yapabilen birisi ve istediği gibi geçmişe ya da geleceğe gidip o zamanlarda geçen bir hikaye deneyim edebiliriz.
3. Taaa the order of the witchers yani witcher'ların yeni oluşturulduğu, büyücüler tarafından kurulan ilk okul zamanında geçecek bir hikaye olabilir. O okula mensup bir madalyon olabilir. Çünkü o okul dağılmaya başladıktan sonra o okulların öğrencileri tarafından yeni okullar açılıyor; kedi, kurt, griffin gibi.
4. Bir sürü insan kendi karakterini oluşturduğun bir oyun olacak diye düşünse de ben hiç öyle olacağını sanmıyorum. Yeni bir karakter bile olsa o karakterin hikayesine göre oynayacağız, Geralt gibi. Evrende bir sürü hikaye konusu olabilecek karakter varken neden böyle bir şeye girişsinler bilemiyorum.
Okullar Witcher yetiştiğinden yeni bir okul olmaz, geçmişte unutulmuş bir okulun mensup üyesi olabilir çok zorlarsak. Elbette Ciri'yi oyunun belli bölümlerinde görebiliriz. Bu Ak Ayaz'ın daha çok açıklanması lazım. Ama dediğim gibi Ciri ana karakter olamaz. Yine bir yan karakter olacak kalacaktır. Onun dışında bahsettiğim gibi ben de kendi karakterimizi oluşturma kısmını yapacaklarını düşünmüyorum. Vesemir'in gençliği veya Geralt'tan devam edeceklerdir. Yepyeni bir karakter de oluşturabilirler ama bu iki seçenek bana daha olası ve tutar geliyor.

Geri
Yukarı