Yenilenmiş iPhone 7 alınır mı?

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Telefonu anneme alacağım öncelikle bunu belirteyim. Kullanım amacı sadece sosyal medya, kamera ve günlük şeyler.

5 bin TL bütçe ile en kötü Android telefonu alıp 2 yıl garanti sahibi olmak ile 2-3 bin TL aralığındaki yenilenmiş iPhone 7'ler arasında kaldım.

iPhone 7 tercih edersem çok daha hızlı, kaliteli bir telefon kullanmış olacak ama 1 yıl garanti kafamı karıştırıyor.

Bir de bu yenilenmiş telefonlarda IMEI tamamen sıfırlanıyor mu? Eski sahibine ait suç, bir şeyin kaydı, abonelik vs. sorun çıkarır mı? Son olarak da iPhone özelinde Apple ID, parmak izi vs. her şey çalışır hâlde mi oluyor?

Alacağım yer EasyCep. Sizlerden tavsiyelerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam güncelleme önemli değil. Performansı 5-6 bin TL olan Android telefonlardan iyi olsa yeterli.

Örneğin M23 6.5 bin TL bandında, Redmi modelleri yine 5 binlerde. iPhone 7 3 bin TL. Fiyat ve özellik olarak avantajlı gibi ama bilmiyorum yine de sıfır telefon mu alınmalı acaba?

EasyCep yenilenmiş telefonların tüm özellikleri çalışır halde satıyorlar. Ben tavsiye ederim.
Hocam peki 5-6 bin TL bandında sıfır giriş seviye Android'lerden daha iyi olur mu iPhone 7?

1 sene önce easycepten iphone 7 aldım. Annem hala kullanıyor. Çalışmayan hiçbir aksamı yok. IMEI kesmında easycep devlet tarafından yetkilendirilmiş satıcı olduğu için cihazın yenilenmiş kategorisine girdiğini BTK'ya bildiriyor ve siz satın aldığınızda sıfır IMEI gibi kabul ediliyor. Ben aldığım dönemde cihazda hangi parçanın değiştiğini gösteren kağıt çıkmıştı. Artık bu uygulama var mı bilmiyorum fakat yenilenmiş telefon olarak alınabilirler. İphone 7 konusuna gelecek olursak güncelleme gelmeyecek fakat standart bir kullanıcı için hala yeterli bir telefon. Elimde iphone 6 da bulunuyor sürümü ios 12 ve sosyal medya, youtube, whatsapp tamamı aktif çalışıyor.

iPhone 7 çok eskidi gidin 5000 TL'ye Android cihaz alın daha iyi olur benim arkadaşım kullanıyordu artık memnun olmadıgını söylüyordu hem batarya olarak hem performans olarak şahsen ben bile iPhone XR kullanıyorum bu bile yavaş yavaş hızı düşmeye başladı ben olsam kesinlikle Android bir cihaz alırdım nasıl olsa bütçede iyi.

iPhone 7 çok eskidi gidin 5000 TL'ye Android cihaz alın daha iyi olur benim arkadaşım kullanıyordu artık memnun olmadıgını söylüyordu hem batarya olarak hem performans olarak şahsen ben bile iPhone XR kullanıyorum bu bile yavaş yavaş hızı düşmeye başladı ben olsam kesinlikle Android bir cihaz alırdım nasıl olsa bütçede iyi.
Hocam bu bütçede 2-3 model var sadece.

Redmi Note 11, Samsung A04, bütçeyi aşan M23... M23 çok zor almam.

Hocam bu bütçede 2-3 model var sadece.

Redmi Note 11, Samsung A04, bütçeyi aşan M23.. M23 çok zor almam.

Ben uzun zamandır telefon piyasasını takip etmiyordum bu fiyatlar gerçek mi çok şaşırdım şu an ben sadece 1 sene önce 6000 TL'ye almıştım iPhone XR'ı hem de sıfır bir şekilde o zamanlar Samsung S20FE falan vardı aynı fiyata cidden fiyatlar uçmuş.
Belki EasyCep üzerinden yenilenmiş Android cihaz bakılabilir ben babama almıştım hala kullanıyor bir sıkıntı çıkmadı.

Geri
Yukarı