Yer kalmayan SSD'den dosya yedekleme

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, hemen konuya gireyim. Sahip olduğum laptopta bir adet harddisk kutusu var ve özellikleri pek iyi olmadığından bir adet SSD(Solid State Disk) taktım bu kutuya. Kapasite ise 120 GB, ve 10 GB boş yer var bu 1. problemdi. 2. problem ise benim bilgisayarım 32 Bit ve 4 GB RAM var fakat hepsi kullanılamıyor buda bir performans düşüşüne sebep oluyor ve ben bu performans düşüşünü önlemek için format atarak 64 bit yapmayı planlıyorum. Fakat elimde 6 adet oyun var toplam 100 GB bunların hepsini tekrardan indirmek benim için çok büyük bir eziyet. Bu yüzden amacım format atmak fakat dosyalarımı silmeden format atmak, diski ikiye bölmeyi düşündüm fakat zarara yol açabileceğinden ve 120'yi ikiye bölmenin ne kadar mantıksız olacağını düşündüğümden başka bir çözüm buldum. Fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum bu yüzden de size soruyorum. Elimde bir adet 1 TB harddisk bulunuyor ve bu harici bir harddisk, dahili yapma yolu var fakat yer olmadığından onu da takamam. Bu harici harddiski USB yoluyla bilgisayarıma bağlamayı düşündüm fakat ne kadar mantıklı olur bilemedim, bu yol mantıklı mıdır ? Eğer değilse daha mantıklı bir yol varsa söyleyin. Eğer yardımcı olursanız hem işletim sistemini SSD ye kurabileceğim ve diğer dosyaları HDD'ye atıp dosyalarımı kaybetmeyeceğim hemde daha büyük alana sahip olacağım bu yüzden :(:cry:

Mikail Fidan, sert tavrınızdan ötürü ne desem bilemedim... Biraz daha dost canlısı bir şekilde cevap verebilirdiniz, cevap veren arkadaşlar sağolun, sorun HDD yi dahiliymiş gibi kullanmak fakat güvenli bir şekilde, USB güzel bir fikir tabi ki fakat güvenli olurmu ? kullanışlı olur mu ? gibi sıkıntılarla karşı karşıyayım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı