Çözüldü Yere düşen Laptop bozulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xheirnam

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar dün sabah saatlerinde bilgisayarım ekran kısmının tamamen yere değebileceği şekilde yani L şeklinde düştü (L'nin tabanı laptopun ekranı olacağı şekilde). Laptopu 1 gündür kullanıyorum bir sıkıntı gözükmüyor sadece dün web tarayıcımda dolaşırken bir anlığına ekranın yukarısından aşağıya doğru uzanan beyaz bir çizgi gördüm ama bana öyle gelmiş olabilir çünkü başka bir sekmeye geçip geri aynı sekmeye geldiğinde düzeldi. Düştükten sonra hiç oyuna girmedim o yüzden performansında bir düşüş olup olmadığını bilmiyorum ama şu anlık bir sıkıntı gözükmüyor. Bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler 😁

Çözüm
Cihazda HDD varsa ve çalışırken düşerse HDD kafasının plakaya çarpma ihtimali yüksek olur. Önemli verileriniz varsa kaybolabilir ve HDD kullanılamaz hale gelebilir. Kullanılamaz hale gelmese bile HDD de bad sector oluşmuş olabilir. HD Tune veya HD Sentinel programı ile diskin durumunu kontrol etmenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı