Yerel Ağda FTP kurmak

blessx

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar başlıkta yazdığım şeyi yapmak mümkün mü? Yani ben kendi ağıma FTP kurup, daha sonra -atıyorum- 10.05.32.566 gibi bir adrese aynı ağa bağlı farklı bir cihazla girip bilgisayarımdan paylaştığım dosyalara erişebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
FTP yapamadıysan USB destekleyen bir modemine hard disk takabilirsin.

Cevap için teşekkürler. Benim yapmak istediğim şey tam olarak böyle değil. Bulut depolama ya da Ev Grubu oluşturulduğunda paylaşılan dosyaların diğer bilgisayardan da erişilmesi olarak da düşünebilirsiniz. Ancak benim yapmak istediğim telefon, tablet vs. cihazlardan bağlanıp dosyalara erişmek.

Maalesef böyle bir hata alıyorum.

Edit: "Genel Ayarlar>PASV Ayarları" bölümünden IP sorununu düzelttim ancak erişime açık olan dosyaların yalnızca adını görüntüleyebiliyorum. Herhangi bir şekilde dosyayı açamıyorum. "Tonido" diye bir program var. Anlayan biri yardımcı olursa çok sevinirim.

Edit: Arkadaşlar sorunu çözdüm. Daha doğrusu yapmak istediğim bir şeydi gün sonunda yapabildim.

Yapmamız gereken şey FTP kurmak değil PC'deki dosyaları paylaşıma açmakmış. ownCloud, Tonido, Quick in Easy FTP vs. bir sürü program denedim ancak telefondan FTP servera bağlanmak çok sıkıntılı; bağlanılsa bile dosyaları görüntülemek sıkıntı oluyor.

Denetim masasından paylaşım ayarlarını açığa getirdikten sonra paylaşmak istediğimiz dosyaya sağ tıklayıp paylaşıma açıyoruz. Daha sonra dosyaları telefonda görüntülemek için uygulama indirmek gerekiyor. Ben IOS kullandığım için "FileExplorer - File Manager for Computer and NAS" isimli uygulamayla yaptım. Android için ise "ES File Explorer" ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. Yapmaya çalışıp da yapamayan olursa yardımcı olabilirim. Ayrıca alttaki linke de bakabilirsiniz.

How to Access Shared Windows Folders on Android, iPad, and iPhone

Dosya Ekleri

• ftp.png
    ftp.png
    27,5 KB · Görüntüleme: 256
FTP servisi açmak için Filezilla Server programınıda kullanabilirsiniz. Basit bir arayüzü var, yapmanız gereken bir kaç şey var. Ana dizin seçmek, kullanıcı seçmek, port seçmek. Başka bir şey kalmıyor size, kendisi servisi aktif ediyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı