Yerel Disk C'deki kullanıcılar listesindeki Default nedir ?

darth_turko

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği öğrencisi
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle Windows 8.1'de gizli dosyaları göster seçeneğini tıkladıktan sonra işletim sistemimin kurulu olduğu C'ye geldim ve kullanıcıları seçtim. Ortak ve kendi kullanıcı adımın yanında gizli dosya olarak "Default" adında gizlibir dosya çıkıyor. Acaba birisi pc'me mi sızıyor? Bu şüphemin nedeni ise girdiğim bir dizi sitesinden KİS 2016(lisanslı ve güncel) tarafından "HEUR.Trojan.Script.Generic. " adlı bir şey tespit edildi. Girdiğim site indirmeye başlamış fakat KİS 2016 indirmeyi engellemiş fakat tespit edilen neseneler kısmına girdiğimde dosya temizlenemedi yazısı çıktı. Sonrasında Malwarebytes, Emisoft, Awdcleaner gibi programları indirerek tarattım ama sonuç yok KİS 2016 da bulamadı. Sonra sadece C yi tarattım yine sonuç yok. Acaba bu Default neden gizlenmiş? Bu bir kullanıcı mı ? KİS acaba bu virüsü silmiş mi ? Yardımlarınızı bekliyorum !!!

Son düzenleyen: Moderatör:
Olması gereken o zaten. Zararlı ile alakası yok. Kaspersky bağlantıyı direkt sonlandırmış. Bu yüzden dosya bilgisayarınıza inmedi ve inmeyen bir zararlı temizlenemez.

upload_2016-6-23_17-56-59.png

Tam açıklamayı Miller yapmış. İnmeyen zararlı silinemeyeceğinden sildim diyemez zaten :) Yalan niye söylesin sonra Kaspersky'ı tanımayan virüsü silemedi diye forumlarda konuşuyor. Anlamayan konuşur işte :)

Default adı üstünde varsayılandır. Herhangi bir yeni kullanıcıda olması gereken dosyaları içerir.

Olması gereken o zaten. Zararlı ile alakası yok. Kaspersky bağlantıyı direkt sonlandırmış. Bu yüzden dosya bilgisayarınıza inmedi ve inmeyen bir zararlı temizlenemez.

Eki Görüntüle 169426
Yanıtınız için teşekkür ederim.

Tam açıklamayı Miller yapmış. İnmeyen zararlı silinemeyeceğinden sildim diyemez zaten :) Yalan niye söylesin sonra Kaspersky'ı tanımayan virüsü silemedi diye forumlarda konuşuyor. Anlamayan konuşur işte :)

Default adı üstünde varsayılandır. Herhangi bir yeni kullanıcıda olması gereken dosyaları içerir.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Evet haklısınız Kaspersky benim fikrimce piyasada en iyisi fakat insan emin olamıyor işte :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı