Yerel Disk D kayboldu

OneManCTW

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopumla normal Forza'ya girmiştim. Acayip şekilde kasmaya başladı oyun saçma bir şekilde. Daha sonra oyunu kapattım, görev yöneticisini açmaya çalıştım fakat windows da aşırı şekilde dondu ve resmen durdu. Sinir oldum ve klavyeye hafif vurdum. daha sonra donukluk devma etti ben de power tuşuna basılı tutarak kapattım.

Daha sonra laptopu tekrar açmak istediğimde boot kısmında 20 dakika falan loading simgesi döndü ve klavyenin altından (laptopun kasasından) diske ait ses gelmeye başladı. Bende 1 adet SSD(sistem bunda yüklü) 1 adet de hard disk var. Sanırım hard diskten ilginç sesler geldi tekrar eden aynı ses geldi. Daha sonra boot olmadığı için kapattım. bütün USB'leri her şeyi çıkarıp yeniden açtım ve uzun boot sonucu sistem açıldı. Fakat yerel disk d yoktu.

Ne yaptıysam disk yok arkadaşlar. resmen hayatımın arşivi onun içindeydi yılların fotoğraf videoları, çok önemli videolar. Ne yapmalıyım çok çaresiz durumdayım ne olmuş olabilir çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk yönetimini ekran görüntüsü atar mısınız hocam.
buyrun

Laptop kasasini sokup HDD baglantisini kontrol edin.
bunu yapacak ekipmanım ve bilgim yok malesef. disk olan kısma tekrar vurdum birkaç kere ve sonra diski gördü ve diski açabildim içerdeki dosyaları gördüm fakat dosyaları açması bile uzun sürdü. daha sonra tekrar gitti disk hocam.

Dosya Ekleri

• Untitled.png
    Untitled.png
    105,6 KB · Görüntüleme: 101
@OneManCTW,
Laptopu acmakta yarar var hocam, cunku disk hasar almis olabilir, ek olarak format atmaya da calismayin RAW olabilir.

Teşekkür ederim. Benim için çok önemli içindekiler. Hiçbir yolu yok mu acaba? Ayrıca şu bilgiyi de vereyim;

Laptopumda SSD yoktu sadece bu hard disk vardı. Yaklaşık 1-2 yıl önce birden Windows yavaşladı her şey donmaya başladı hatta bir ara açılmadı. O zaman da sanırım diski algılamamıştı. Hard disk o zaman da böyle bir şey yaşatmıştı anlayacağınız. Daha sonra bilgisayarcıya götürdüğümde kasayı açtı vs. disk çalışıyordu. Yine de SSD almıştım. Bugünkü olay da bana o zamanı hatırlattı. O günden sonra SSD bir yana hard diski de normal şekilde kendi hızıyla kullanmaya devam etmiştim. Artık temassızlık vardı da bilgisayarcı mı taktı yoksa şansa kendi mi düzeldi bilmiyorum. Fakat o olaydan sonra normale dönüp kullanmıştım. Ta ki şimdiye kadar. Bir şeyler yapmam lazım gerçekten önemli benim için içerik.

Yeni konular

Geri
Yukarı