Çözüldü Yerel disk D'deki garip dosyalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dikastes

Kilopat
Yer
Kastamonu
Daha fazla  
Bu dosyaları bugün fark ettim. Bütün klasörlerin içi boş. En erkeni 8 gün önce oluşturulmuş. Birkaç tane olsa çok önemsemezdim ama bu kadar fazla olunca acaba virüs vb. bir şey olabilir mi diye düşündüm. Hepsinin fotoğrafını eklemedim ancak 200 civarı dosya var böyle. Yardımcı olursanız sevinirim.

1650750181390-png.1368817

1650750226293.png

1650750244355.png

1650750260866.png

Dosya Ekleri

• 1650750181390.png
    1650750181390.png
    94,1 KB · Görüntüleme: 214
Çözüm
Bunlar bildiğim kadarıyla Spotify'ın bilgisayarda sakladığı bazı müzik dosyaları veya önbellekler, internette dosya isimlerini araştırdığımda da böyle olduğunu söyleyen bir bağlantı var ve ayrıca telefonumda da aynı dosyalardan görmüştüm.

Spotify dosyalarının D diskinde ne işi var anlamadım ama bilgisayarınızda Spotify var mı?
Bu dosyaları bugün fark ettim. Bütün klasörlerin içi boş. En erkeni 8 gün önce oluşturulmuş. Birkaç tane olsa çok önemsemezdim ama bu kadar fazla olunca acaba virüs vb. bir şey olabilir mi diye düşündüm. Hepsinin fotoğrafını eklemedim ancak 200 civarı dosya var böyle. Yardımcı olursanız sevinirim.

1650750181390-png.1368817

Eki Görüntüle 1368818

Eki Görüntüle 1368820

Eki Görüntüle 1368821

Hocam son 8 günde indirdiğiniz bir program var mı eğer kurulum yerini sadece D: Olarak seçtiyseniz bunun olması normal.

Bunlar bildiğim kadarıyla Spotify'ın bilgisayarda sakladığı bazı müzik dosyaları veya önbellekler, internette dosya isimlerini araştırdığımda da böyle olduğunu söyleyen bir bağlantı var ve ayrıca telefonumda da aynı dosyalardan görmüştüm.

Spotify dosyalarının D diskinde ne işi var anlamadım ama bilgisayarınızda Spotify var mı?

Çözüm

Evet Spotify yüklü. Birkaç hafta önce depolama yerini D olarak değiştirmiştim o zaman Spotify'ın dosyaları demek ki. Hiç şarkı indirmedim ama o yüzden böyle dosyalar oluşturması garip.

Evet Spotify yüklü. Birkaç hafta önce depolama yerini D oalrak değiştirmiştim o zaman Spotify'ın dosyaları demek ki. Hiç şarkı indirmedim ama o yüzden böyle dosyalar oluşturması garip.
Şarkı indirmek zorunda değilsiniz aslında ben de Spotify'ı telefonumda şarkı indirmeden kullanırım ama o dosyalar oluşturulur, önbellek dosyaları bunlar ve D'ye almanız neden o dosyaların var olduğunu açıklıyor, o dosyaları isterseniz silebilirsiniz ama Spotify'ı kullanırsanız onlar yine oluşacaktır, isterseniz depolama yerini C'ye alabilirsiniz size kalmış.

Şarkı indirmek zorunda değilsiniz aslında ben de Spotify'ı telefonumda şarkı indirmeden kullanırım ama o dosyalar oluşturulur, önbellek dosyaları bunlar ve D'ye almanız neden o dosyaların var olduğunu açıklıyor, o dosyaları isterseniz silebilirsiniz ama Spotify'ı kullanırsanız onlar yine oluşacaktır, isterseniz depolama yerini C'ye alabilirsiniz size kalmış.
Tamamdır çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

Yeni konular

Geri
Yukarı