Steam Yerel fiyatlandırma tam olarak nerede?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oyun satarken zarar falan ettikleri yok. Ekmek değil bu. Ekmek için 3 gram un harcıyorsun ve bir kişiye satıyorsun. Oyun için binlerce gram un harcıyorsun ve sonsuz kere satabiliyorsun. Firmaların kaçında eline geçen paranın cömertçe miktarını çalışanlarına vermesine rağmen neredeyse tüm çalışanları asgari ücret civarında gelir elde ediyor?
Ucuza satmaları sadece kardan zarardı.

Online olmayan oyunlara para verilmez kafası var insanlarda.
Severek oynadıkları oyunların yapımında ve pazarlamasında harcanan parayı hiç düşünmüyorlar. Ücretsiz olarak GTA VI gibi bir oyun yaparsalar zevkle indirebiliriz. Maaş almadan çalışacak birkaç bin geliştirici bulmak zor olmamalı. :) Aynı şekilde, sevdikleri oyunun yenisi gelmediğinde de şikayet ediyorlar…

İnsanların böyle teslimiyetçi olmasını anlayabiliyorum ama boykot kafasına girmeyin bizim ederimiz ne ki gibi kendimizi küçümseyen ifadeler bir işimize yaramayacak. Deneyip görmek lazım zamanında TRY kuruna dünyanın yarısına yerel fiyatlandırma yokken geçilmesinin bir sebebi vardı. Ozaman herkes 1000 dolar maaş mı alıyordu? Demek ki ekonomik bir değerimiz var demek ki kâr yapılıyor. Origin ve Ubisoft bile o kadar Euro'da direnirken çok yakın zamanlarda TRY'ye geçtiler ve hafif de olsa yerel fiyatlandırma yaptılar.

Aynı şekil hocam Steam dolar geçecek haberine arkadaşların bazıları mena USD güzelleştirmesi yapmıştı o arkadaşlar nerede bak gene uçuk fiyata alacağız oyunları.

Aramızda kalsın galiba TL'ye geçiyoruz (!)

Ben alacağımı aldım 2 oyunu unutmuşum şimdi fark ettim onları da aldımmı mağaza tarafıyla işim bitiyor 🥰

Yerel fiyatlandırma birden olmayabilir. Zamanla yavaş yavaş oturacaktır. Şuan bazı firmaların yapmadığını düşünüyorum. Bazı. Firmalar umursamasada illa umursayan firmalarda vardır. Bir kısım oyunların fiyatı zamanla düzelir o yüzden. Mesela bakın ETS 2’ye hiç fiyat oynamamış. Bu benzer illaki bir takım oyunlarda fiyat düşüşleri yaşanacaktır. Tabi bu benim tahminim.

Ben alacağımı aldım 2 oyunu unutmuşum şimdi fark ettim onları da aldımmı mağaza tarafıyla işim bitiyor 🥰
Reis denen şahıs bizi ne hale getirdi istifada etmiyor ne koltuk sevdasıymış arkadaş mahvetti güzelim ülkeyi kimsede çıkıp sizin gibi hükümeti elestirmiyor helal olsun size. Epic Games geçeriz reise gene oy veririz kafasında olan gençler var yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

Her firmanın MENA-USD uygulamayacağını söyledik. Sadece ara gazı almak istediler ve başarılı da oldular bence. Şu saatten sonra Steam'den oyun satın almak, iyice hayal oldu.

Steam'den oyun almak hayal mi olmuş? Steam zaten size dolara geçmeden önce oyunları uygun fiyattan veriyor muydu? Veriyordu. Korsana destek yok diyen kimler? Sizsiniz. O zaman kusura bakmayacaksın arkadaşım adamlar emek veriyor bir oyunu çıkarmak için kaç milyon dolar harcıyorlar sen de hakkını vererek alacaksın. Oh ne güzel zamanında TL'de iken ucuz ucuz oyunları al üreticinin hakkını vermeye gelince Steamdan oyun almak hayal olsun 😁

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı