Yeter ama artık!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Screenshot_20200719-075031.png
Screenshot_20200719-074959.png
Screenshot_20200719-074911.png

Yeter ama artık! Birinci resimde sadece soru işareti yerine nokta koydum. O yüzden ban yemeliydim ama uydurma sebeplerle atmışlar.

İkinci fotoğraf sondan birinci ve ikinci geçerli. Diğerleri sallama. Ve "de" yi birleşik yazmışım. Moderatör bile anlayamamış.

Üçüncü fotoğrafda son iki şey olmasa da olur. Bahane...
Bunların düzeltilmesini istiyorum. İnşallah yine İbrahim Zdemir gelip ceza sebebi olarak gösterilmemiş şeyleri gösterip konuyu kilitlemez.
Geçen konumda öyle olmuştu. Sonra yine açtım. Bu sefer lifo kilitledi.
Zaten konu açma aralığı fazla. İkide bir konu mu açayım? Daha bir sürü konu açacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orada bulunan maddelerde yapılan genel hatalar mevcut. Bütün uyarılar için maddeler halinde liste yapacak insan gücümüz bulunmuyor.

Şimdi gelelim yaptığınız hatalara. İkinci ceza ile başlıyorum direkt.
Sadece "de" ayrı yazımı değil, soru cümlesinin ayırılmaması nedeniyle iki hata mevcut.
Birden çok hata olanlara "Yazım kurallarına uymayan mesaj" adında uyarı gelmektedir.
Ekran Alıntısı.PNG

Üçüncü uyarıyı aldığınız mesaj bu;
Alıntı 2.PNG

Virgül ile ayırılmayan kısımda anlam karmaşası mevcut. İlk şekilde devlet sırrını anlamış gibi gözüküyor.
İkinci şekilde ise alıntı yaptığınız cümleyi anladığınızı belirtip ondan sonra başka bir şey yazıyorsunuz.

Normalde buna uyarı verilmeyebilirdi ancak konuda yaptığınız başka hatalar olunca belirtmek için verilmiş gibi.

Ayrıca üslup olarak pek hoş bir şekilde yaklaşmadığınızı belirtmek isterim.

Orada bulunan maddelerde yapılan genel hatalar mevcut. Bütün uyarılar için maddeler halinde liste yapacak insan gücümüz bulunmuyor.

Şimdi gelelim yaptığınız hatalara. İkinci ceza ile başlıyorum direkt.
Sadece "de" ayrı yazımı değil, soru cümlesinin ayırılmaması nedeniyle iki hata mevcut.
Birden çok hata olanlara "Yazım kurallarına uymayan mesaj" adında uyarı gelmektedir.
Eki Görüntüle 618534
Üçüncü uyarıyı aldığınız mesaj bu;
Eki Görüntüle 618535
Virgül ile ayırılmayan kısımda anlam karmaşası mevcut. İlk şekilde devlet sırrını anlamış gibi gözüküyor.
İkinci şekilde ise alıntı yaptığınız cümleyi anladığınızı belirtip ondan sonra başka bir şey yazıyorsunuz.

Normalde buna uyarı verilmeyebilirdi ancak konuda yaptığınız başka hatalar olunca belirtmek için verilmiş gibi.

Ayrıca üslup olarak pek hoş bir şekilde yaklaşmadığınızı belirtmek isterim.
Zaten şunu yazdım: İkinci fotoğraf sondan birinci ve ikinci geçerli. Diğerleri sallama. Ve "de" yi birleşik yazmışım. Moderatör bile anlayamamış.
@Mithat Berhan hem baştan o diğer şeylerin genel hatalar olduğunu belirtseydiniz. Ben de üzerime alınmazdım. Hem önceden de böyle bir şey olmuştu o yüzden biraz kaba yazdım.

Dediğim gibi anlam karmaşası yüzünden başka bir şey gibi duruyor.
Alıntı yaptığınız şey devlet sırrı gibi gözükmüş, ama siz mizah olarak yazacağınız için virgül ile ayırılması gerekiyordu. Normalde uyarı verilmeyebilir üçüncü mesaja ama hatanızı göstermek için verilmiş.

Dediğim gibi anlam karmaşası yüzünden başka bir şey gibi duruyor.
Alıntı yaptığınız şey devlet sırrı gibi gözükmüş, ama siz mizah olarak yazacağınız için virgül ile ayırılması gerekiyordu. Normalde uyarı verilmeyebilir üçüncü mesaja ama hatanızı göstermek için verilmiş.
Sağ olun. Zaten süresi kısa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı