Yıl Sonu Notuyla Liseler Arası Nakil

Semtomer

Kilopat
Daha fazla  
Benim TEOG puanım istediğim liseden düşük fakat kendi okulumda çok başarılıyım. Ben yıl sonu notumla istediğim liseye geçebilir miyim?

Kardeşim bak şöyle birşey var. Senin o seneki 9'a giriş puanın 350 varsayalım. 10. Sınıfta okuduğun okulun puanı dahada düşer yani 300 ile bile alabilir. Mesela ben 9. sınıfda 314 ile girdim okuluma. Şimdi 9. Sınıf alım puanı 420 olan bir okula nakil vereceğim. Yani anlayacağın 9'u bitir 10. veya 11. sınıfta nakil puanları düşük zaten. Kontejan da varsa tamamdır.

Hayır, lise seçeneğiniz puan TEOG puanınız + yıl sonu ağırlıklı puanınızın bileşkesi olacak ve bu puanla lise seçimi yapacaksınız.

Ben 10. sınıfı bitireceğim. Sayısal seçmeyi düşünüyorum fakat bizim okula ben fazlayım ya da çok kolay soruyorlar. Teog puanım 392 ve bizim okuldaki teog puanı benden yüksek birsürü kişi şuan tembel. Benim yıl sonu notum yaklaşık olarak 84 olucak. Bunları göz önünü alırsak tahmini olarak kaç puanlı okula kontenjan varsa girebilirim? Ek olarak şunuda söylemek istiyorum. 11 ve 12. sınıflarda çoğu gibi temel liseye gidip lys ve ygs ye orada çalışıyorlar. Kontenjan açılma ihtimali var.

Kardeşim yaz tatili veya okul açıldığında 11.Sınıf taban puanı kurtaran liselere bak. Eğer kontejan varsa ve 11. sınıf taban puanı kurtarıyorsa naklini ver cevabı bekle.

Geçebilirsin bildiğim kadarıyla. Benim okulum 350 puan(9.sınıfta böyleydi) ile alıyordu arkadaşım farklı bir okuldan bizim okula gelmek istemişti. Kendisinin puanı 297 gibi bir şeydi ve nakil oldu. Hatta ben teknik bölümüne gidememişken o tekniğe geçmişti.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı