Yılan görünce gözüm kararıyor

AzReAl

Hectopat
Daha fazla  
Herkse merhaba. Ordu'da yaşıyorum ve Ordu'nun fındık şehri olduğunu bilenler bilir. 1 hafta sonra biz de fındığa başlıyoruz ve çok büyük bir korkum var, yılan. Çünkü 2020 yılında fındıktayken 3 kez aynı yoldan su almaya gidip geldim, 2'sinde bir şey olmadı üçüncüde tam yılanın üstüne basacağım sırada yılan son anda kaçtı. Eğer kaçmasa büyük ihtimalle ısıracaktı ve yılan yaklaşık 1 metrelik kara yılandı. 2 gün sonra ise kör yılanla karşılaştım yine bayağı korktum. Kör yılan falan ama bir anda çıkınca ne olduğunu anlayamıyorsunuz. Yılan görünce ne yapacağımı bilemiyorum. Mesela kesilen fındık dalları üst üste çaplanır ve yılanlar onların altında kalmayı çok sever, oradan falan geçerken çok korkuyorum. Bana yılandan korkamam için önerileriniz nedir? Bu önerileri büyük ihtimal korkudan uygulayamam ama uygulamaya çalışacağım. Bana sizin başınızdan böyle olaylar geçtiyse anılarınızı anlatır mısınız? Ben de "aaa bak daha kötüsü varmış" derim belki biraz rahatlamama yardımcı olur.

Herkse merhaba. Ordu'da yaşıyorum ve Ordu'nun fındık şehri olduğunu bilenler bilir. 1 hafta sonra biz de fındığa başlıyoruz ve çok büyük bir korkum var, yılan. Çünkü 2020 yılında fındıktayken 3 kez aynı yoldan su almaya gidip geldim, 2'sinde bir şey olmadı üçüncüde tam yılanın üstüne basacağım sırada yılan son anda kaçtı. Eğer kaçmasa büyük ihtimalle ısıracaktı ve yılan yaklaşık 1 metrelik kara yılandı. 2 gün sonra ise kör yılanla karşılaştım yine bayağı korktum. Kör yılan falan ama bir anda çıkınca ne olduğunu anlayamıyorsunuz. Yılan görünce ne yapacağımı bilemiyorum. Mesela kesilen fındık dalları üst üste çaplanır ve yılanlar onların altında kalmayı çok sever, oradan falan geçerken çok korkuyorum. Bana yılandan korkamam için önerileriniz nedir? Bu önerileri büyük ihtimal korkudan uygulayamam ama uygulamaya çalışacağım. Bana sizin başınızdan böyle olaylar geçtiyse anılarınızı anlatır mısınız? Ben de "AAA bak daha kötüsü varmış" derim belki biraz rahatlamama yardımcı olur.

Ben örümcek gördüğümde deli oluyorum. Odanın tam ortasına geçip elime kitap alıp bekliyorum, eğer 10 dakikaya çıkmazsa koşarak odadan çıkıyorum. Normal örümceklerde sıkıntı yokta ayakları büyük gövdesi küçük örümcekler aşırı korkutuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı