Yıldırım çakınca güç kaynağımın fanı çok ses çıkartıyor

Rica ediyorum iyi ve sorunsuz günler dilerim :) Çok voltajların oynadığı bir bölgede yaşıyor iseniz , Akım korumalı prizler yada kesintisiz güç kaynağı kullanabilirsiniz.Kesintisiz güç kaynağına maddi durumunuz el vermiyor ise kesinlikle akım korumalı priz kullanın her ne olursa olsun :)

İlk başta bir kişi bilgisiyarımın fanından garip ses geliyor diye yazmış.Bunların sebebi çok fazla olabilir.örneğin
  1. Eğer yıldırım yakın yere düştüyse manyetik etkilenme gibi o tarz şeyler olabilir.
  2. Zaten herhangi bir yıldırım sizin evin antenine düşerse evin transformatörleri falan yanar. Prize ne takılıysa yanar. Bunun sebebi yıldırımın çok fazla elektirik yüklü olmasıdır.
  3. Birde senin dediğin power'dan ses gelmiş olabilir. Karıştırmadığına emin misin?

İlk başta bir kişi bilgisiyarımın fanından garip ses geliyor diye yazmış.Bunların sebebi çok fazla olabilir.örneğin
  1. Eğer yıldırım yakın yere düştüyse manyetik etkilenme gibi o tarz şeyler olabilir.
  2. Zaten herhangi bir yıldırım sizin evin antenine düşerse evin transformatörleri falan yanar. Prize ne takılıysa yanar. Bunun sebebi yıldırımın çok fazla elektirik yüklü olmasıdır.
  3. Birde senin dediğin power'dan ses gelmiş olabilir. Karıştırmadığına emin misin?

Karıştırmadığıma %90 eminim. Çünkü işlemci fanı o kadar ses çıkarmaz, ekran kartı fanı zannetim ilk ama 4-5 gün önceki yağışlarda gene olunca o fan sesi, hemen ekran kartı ve CPU fanına baktım, onlar normaldi. Bu durumda bu sesi bir tek PSU yapabilirdi.

Dediğim maddelerdeki bakın orada ne yazıyorsa bunlar olmuş olabilir. Ama bundan daha kötü şeylerde duydum. Anakart yanması Ekran kartı yanması gibi şeyler. Dediğimin dışında başka şeylerde olmuş olabilir. Benim bildiklerim bunlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı