Yirmilik Diş Ameliyatı

AAK

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yirmilik dişlerimden bir hafta içerisinde kurtuluyorum, tabi ilk önce iki tanesinden, bir sonraki ay ise diğer ikisinden. Daha önce aldırmış olan arkadaşlarımız varsa süreçten biraz bahsedebilirler mi?

Yirmilik dişlerimden bir hafta içerisinde kurtuluyorum, tabi ilk önce iki tanesinden, bir sonraki ay ise diğer ikisinden. Daha önce aldırmış olan arkadaşlarımız varsa süreçten biraz bahsedebilirler mi?

Tamamen doktoruna bağlı, tecrübe ve tekniği yeterliyse hem çekerken hemde çektikten sonra hiçbir sıkıntı yaşamazsın 2. gün normale dönmeye başlarsın. Tecrübe derken bu işe yıllarını vermiş doktor olması gerekmiyor özellikle yeni mezun doktorlar çok tecrübeli ve yeniliklere daha yakın donanımlıdırlar.
Benim birkaç tane doktorum oldu içlerinde en iyisi en genç olanı idi eski kafalılardan ve bu işi ticaret gibi 'çekeriz ederiz onuda yaparız' yapanlardan uzak durun.

Alt yirmilik dişim 20 dakikalık operasyonla alındı çene cerrahı tarafından. 3 parçayla çıkardı hissetmedim bile. Sonra sızlıyo doğal olarak, dayanılmayacak bişe değil. Tek sorun şişlik bide arada kanaması. Tabi doktorum alanında çok iyiydi onunda faktörü büyük.

Benim 20 liği 40 saniye civarında çekmişti, yarım yamalak uyuşuk ağızla dedim noldu bitti mi? 'Geçmiş olsun bu kadardı' diyip gülümsedi :) çoktan pamuğu tıkamış kimbilir haberimiz olmadan neler neler yapıyorlardır :)

Eskiden olsa ağzını, çeneni xxxx (dağıtacak) derdim, arkadaş soruncada göreceği eziyeti zevkle anlatırdım :) şimdi yok öyleleri ama eski kafalılar tükenmiş değil dikkatli olun .

Senin diş süt dişi tipindeymiş arkadaşım, benimki yan çıkıyordu diğer dişlere göre ondan cerrahi müdahele gerekliydi yoksa basit bişey.

Bende de aynı durum var. Marmara Üniversitesi Diş Hekimlik Fakülte'sinde ameliyat olacaktım, olmadım. Halen duruyorlar öyle...

Benim de dişlerimi yamultmaya başladı o yüzden ameliyat olacağım. Doktor konusunda sıkıntı olmaz sanırım alanında iyi olan üç doktor girecekmis, biraz korktum sözlüklerden okuyunca. Recep Bey ameliyat olmayı düşünürseniz babam yardımcı olabilir o konuda.

Geri
Yukarı