YKS 2025'e 16 ay kala tavsiyeler

Samicenk

Hectopat
Selam, 11. sınıf öğrencisi olarak YKS 2025 önerilerinizi istiyorum. Bazıları TYT'yi yazın bitir yok beraber götür herkes bir şey diyor. Detaylı olarak hem TYT hem AYT için önerileriniz nelerdir? 2 haftada bir TYT ve 11 konu değerlendirme denemesi oluyorum. Hedef ilk 10.000.

TYT yazın bitecek bir şey değil. Yazın "bitirdiğin" sınavdan Max 60 net çıkarırsın.

Yaz aylarını eksiklerini kapatmak için değerlendir. 9-10-11 ağırlıklı soru veya deneme çöz, yapamadığın unuttuğun konuları belirle, baştan çalış.

Açığa geçebilirsen, dershaneye yazılıp gününü orada test çözerek geçirebileceksen geç. Okulda kalacaksan dersleri takip et, bir yandan evde 9. Sınıftan başlayarak tüm konuları videolarla tekrar et, sorusunu çöz. Birkaç soru bankası bitir.

Sınava 3 ay kala denemelere yoğunlaş, yanlışlarını gözden geçir, hızlan.

TYT yazın bitecek bir şey değil. Yazın "bitirdiğin" sınavdan Max 60 net çıkarırsın.

Yaz aylarını eksiklerini kapatmak için değerlendir. 9-10-11 ağırlıklı soru veya deneme çöz, yapamadığın unuttuğun konuları belirle, baştan çalış.

Açığa geçebilirsen, dershaneye yazılıp gününü orada test çözerek geçirebileceksen geç. Okulda kalacaksan dersleri takip et, bir yandan evde 9. Sınıftan başlayarak tüm konuları videolarla tekrar et, sorusunu çöz. Birkaç soru bankası bitir.

Sınava 3 ay kala denemelere yoğunlaş, yanlışlarını gözden geçir, hızlan.
Özelde okuyorum onu demeyi unutmuşum

Özelde okuyorum onu demeyi unutmuşum
Tyt'yi bitirme olayını geç, Tyt bitmez. Fen için kesinlikle tyt ve aytyi beraber götür. Tyt fen konularını ayt fen için basamak olarak kullan. Matematik önce tytden başla sonra ayt'ye geç. Tyt matematik için iki kaynak kullan eğer zor çözeceksen. Bir tanesi bitirip öğrenmek için öbürü denemede yapamadığın konuları yapmak için. Ayt mat en az 2 kaynak kullanmalısın. Bir de fasikül çözebilirsin baba konular için. Günlük problem ve geometri çöz. Geometride kaynak seçimi ve hoca seçimi çok önemli. Başta istersen bir üçgen fasikülü çöz sonradan karekök ya da 345 öneririm. Hoca seçimi olarak bıyıklıyı öneririm. Kenan kara çöp kitaplarını falan da alma.

Tyt'yi bitirme olayını geç, Tyt bitmez. Fen için kesinlikle tyt ve aytyi beraber götür. Tyt fen konularını ayt fen için basamak olarak kullan. Matematik önce tytden başla sonra ayt'ye geç. Tyt matematik için iki kaynak kullan eğer zor çözeceksen. Bir tanesi bitirip öğrenmek için öbürü denemede yapamadığın konuları yapmak için. Ayt mat en az 2 kaynak kullanmalısın. Bir de fasikül çözebilirsin baba konular için. Günlük problem ve geometri çöz. Geometride kaynak seçimi ve hoca seçimi çok önemli. Başta istersen bir üçgen fasikülü çöz sonradan karekök ya da 345 öneririm. Hoca seçimi olarak bıyıklıyı öneririm. Kenan kara çöp kitaplarını falan da alma.
AYT'de her ders için 2-3 kaynağım var. Geometride 345 çözüyorum problemdede bilgi sarmal. TYT içinde her birinden 1 kaynağım var. Bence şuan yeterli gibi. Genel olarak bilgi sarmal, 345, hız ve renk felan kullanıyorum.

Paragraf içinde 345 ile hız ve renk var.

TYT'yi bitirme olayını geç, TYT bitmez. Fen için kesinlikle TYT ve AYT'yi beraber götür. TYT fen konularını AYT fen için basamak olarak kullan. Matematik önce TYT'den başla sonra AYT'ye geç. TYT matematik için iki kaynak kullan eğer zor çözeceksen. Bir tanesi bitirip öğrenmek için öbürü denemede yapamadığın konuları yapmak için. AYT mat en az 2 kaynak kullanmalısın. Bir de fasikül çözebilirsin baba konular için. Günlük problem ve geometri çöz. Geometride kaynak seçimi ve hoca seçimi çok önemli. Başta istersen bir üçgen fasikülü çöz sonradan karekök ya da 345 öneririm. Hoca seçimi olarak bıyıklıyı öneririm. Kenan kara çöp kitaplarını falan da alma.

Hocam geometride şenol güneş nasıldır? En azından temel atıp fasikül çözebilecek seviyeye gelmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı