YKS çalışmaya nereden başlamalı?

299712

Decipat
Merhabalar.
Şu an 11 sınıfa geçtim ve sayısal öğrencisiyim TYT temelin az çok var. Yazılım mühendisliği istiyorum Manisa celal bayar katü veya doğu Akdeniz üniversitesi. Bunun içinde 100k bir sıralama yapmam gerekiyor. Aslında genel olarak bakıldığında soruların yarısından biraz daha fazlasını yapsam yetiyor. Kolaymış gibi geliyor bana ama yakınımdaki YKS'ye girenlere sorduğumda zor dediler. Günlük 4-5 saat çalışacağım okul hariç. Çalışmaya nereden başlamalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
En sevdiğin dersten başla. Mesela ben Türkçeyi bitirmiştim ve hep 35 net civarında yapıyordum ki bu 100k için yapman gereken TYT netinin yarısından daha çok belki de. Türkçeyi bitirebilirsin, dil bilgisi olarak ve paragraf çöz sonra da. Tüm konuları günde 2 saat çalışmayla 1 haftada bile bitirebilirsin öyle söyleyeyim. Mat'ın iyiyse yeme de yanında yat, iyiden kastım 20 net falan fazla değil yani. Sonra bir de sosyal çözersin o da zaten 15'e yakını okuduğunu anlama. Fen'den de yap 5-6 tane al sana TYT bitti. Bir sayısalcı olarak Fen'de daha da iyi olmalısın yani misal verdim. 70 net fazlasıyla işini görecektir 100k için ancak daha da fazlasını yapmaya çalış. İnşAllah yaparsın.

Geri
Yukarı