YKS Sayısal için çalışma programı

burwak58

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Temelim yok ama çalışmayı çok seviyorum. Planlı, programlı, kurallı çalışmayı çok seviyorum. Programa uyma konusunda vs zorlanmayacağımı düşünüyorum. Tek sorun bir türlü başlangıcı yapamamam. Kasım ayının başındayız. Sayısal üzerinden yürümeyi düşünüyorum. Bir miktar TYT ile ilerleyip ilerleyen zamanda TYT-AYT'yi birlikte götürmeyi düşünüyorum. Şu an tek eksiğim program. Kendi kendime yapmayı beceremiyorum yardımcı olur musunuz? Ya da program yapmak için ipucu verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle iyi günler dilerim. Sana kendi program hazırlama yönteminden bahsetmek istiyorum. Aynısını uygulayabilirsin ya da kendin yapma kararı verirsen bu konuda bir fikir verebilir. Ben üniversiteye evde hazırlanmaya karar verdim. Aldığım kitaplar genel olarak YouTube'da ki hocaların kamp kitapları diyebilirim. TYT için konuşacağım ben TYT'yi 3 ayda yani 13 haftada bitirmek istiyorum. Bunun için hocaların çektiklerini videoları 13 haftada bitecek şekilde bir haftalık programıma yerleştiriyorum. Mesela örnek vermek gerekirse kimya dersinden izleyeceğim 39 tane video var. Bir haftada 3 tane kimya videosu izlersem kimya konu anlatım oynatma listesi 13 haftada bitmiş olacak. Uyguladığım metot bu ne kadar doğru ne kadar yanlış onu çok bilmiyorum. Örnek olarak bir programımı aşağıya bıraktım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    132,6 KB · Görüntüleme: 154
Merhaba. Temelim yok ama çalışmayı çok seviyorum. Planlı, programlı, kurallı çalışmayı çok seviyorum. Programa uyma konusunda vs zorlanmayacağımı düşünüyorum. Tek sorun bir türlü başlangıcı yapamamam. Kasım ayının başındayız. Sayısal üzerinden yürümeyi düşünüyorum. Bir miktar TYT ile ilerleyip ilerleyen zamanda TYT-AYT'yi birlikte götürmeyi düşünüyorum. Şu an tek eksiğim program. Kendi kendime yapmayı beceremiyorum yardımcı olur musunuz? Ya da program yapmak için ipucu verir misiniz?

Merhaba son durum ne?

Merhaba son durum ne?

Hocam mezuna kaldım, temeli olmayan birisi bu işlere büyük hevesle girmesin yoksa morali bozulur hiç çalışamaz o yüzden seviyemizi fark edip devam etmemiz gerekir. Yaptığım en büyük hata seviyeme göre hareket etmemek oldu. Seneye tekrar gireceğim polis olmayı hedefliyorum. Herkese saygılar.

Hocam mezuna kaldım, temeli olmayan birisi bu işlere büyük hevesle girmesin yoksa morali bozulur hiç çalışamaz o yüzden seviyemizi fark edip devam etmemiz gerekir. Yaptığım en büyük hata seviyeme göre hareket etmemek oldu. Seneye tekrar gireceğim polis olmayı hedefliyorum. Herkese saygılar.

Bende seneye ilk kez gireceğim umarım başarırız hocam. Bol şans.

Kaç bine girmiştiniz bu yıl ve sene içerisinde kaç saat düzenli çalışmıştınız?

Kaç bine girmiştiniz bu yıl ve sene içerisinde kaç saat düzenli çalışmıştınız?

TYT 800k yapmıştım. Düzenli bir çalışma rutinim yoktu. Hep saçmalayarak ve seviyemin farkına varmadan ilerledim. O yüzden düzenli gidemedim ve hata yaptım. Seviyenizin farkına varın, yavaş yavaş her günün üstüne fazlasıyla koyarak çalışmaya başlayın. Hiçbir şey için geç değil. Güzel bir hedef belirleyin, ve seviyenizin farkına varın. Günde 4-5 saat Full odak ciddi bir çalışma bile sizi iyi yerlere getirir.

Yeni konular

Geri
Yukarı