YKS taban puanları ve sıralamalar ne olur?

Bloody25

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba ön lisans olarak 2021 de 215-225 arası taban puan alan bölümleri istiyorum ancak bu sene ki fazla aday, baraj puanın kalması ve uzatılan süre ile bu sene bu istediğim bölümlerin taban puanları ve sıralamasının ne olacağını tam olarak kestiremedim. Sizce bu konuda bilgisi olan arkadaşlar dediğim gibi 2021 de 215-225 taban puanı ve 1.1-1.2 milyon sıralama arasında olan bu iki bölümler nasıl değişiklik gösterir taban puanları artar mı, sabit mi kalır düşer mi? Aynı şekilde sıralamalar da?

Yanlış anlamayın, o sıralamayı yapan adama 10 saat versen gene yapamaz. O yüzden çok fark edeceğini düşünmüyorum. Ortalardan iyilere doğru yığılma olabilir.

Tahmin edemeyiz. Tercih eden kişilere, o senenin sınav zorluğuna bakar bu durum.
Anladım hocam ya benim düşüncem bu istediğim sıralamalar oldukça basit bir sıralama bu sene de yaklaşık 1 milyon fazladan aday giriyor ve bence bir çoğu alt sıralamalara oynayacak kişiler. O yüzden ve sürenin artmasıyla artan netlerden dolayı puanlar sağlam artış gösterebilir diye düşünüyorum özellikle 200 kısımları. Tahmin, fikir olarak hiç bir fikriniz yok mudur hocam?

Dostum bu sıralama olayını kimse tahmin edemez, net de konuşamaz. Ben eğitim konularında net konuşurum, bunun vebali falan da var. Boşa ümit de vermek istemem, hangi eğitimciye giderseniz gidin onlar da tahmin yapamaz çünkü bilemeyiz. Belki 1 milyon 100 binden alan ilgili üniversite bölümü 2022 sınavı için 1 milyondan alacak. Bir üniversitenin taban puanını ve sıralamasını o bölüme en son giren öğrenci belirler. Sıralama sınavı sonuçta. İstediğiniz bölümü tercih edecek öğrencileri ya da tüm öğrencilerin puanını da doğal olarak bilemeyiz. Dolayısıyla tahmin yapmak imkansız.

En fazla sınav yapıldığında ve sonuçlar açıklandığında sorularına ve yapılıp yapılamamasına göre bu sene sıralamalar düşecek ya da yükselecek gibi tahminlerde bulunur. Net olarak tahmin dediğim gibi imkansız. Benim tavsiyem şu kalan süreç içerisinde elinden geleni yapmaya çalış. Sonuçlar açıklandığında tekrar konu açarsan durumunu konuşuruz. Tercih hakkında yardım falan istersen de buralarda olurum zaten. Konu açıp bir etiketlemene bakar.

Dostum bu sıralama olayını kimse tahmin edemez, net de konuşamaz. Ben eğitim konularında net konuşurum, bunun vebali falan da var. Boşa ümit de vermek istemem, hangi eğitimciye giderseniz gidin onlar da tahmin yapamaz çünkü bilemeyiz. Belki 1 milyon 100 binden alan ilgili üniversite bölümü 2022 sınavı için 1 milyondan alacak. Bir üniversitenin taban puanını ve sıralamasını o bölüme en son giren öğrenci belirler. Sıralama sınavı sonuçta. İstediğiniz bölümü tercih edecek öğrencileri ya da tüm öğrencilerin puanını da doğal olarak bilemeyiz. Dolayısıyla tahmin yapmak imkansız.

En fazla sınav yapıldığında ve sonuçlar açıklandığında sorularına ve yapılıp yapılamamasına göre bu sene sıralamalar düşecek ya da yükselecek gibi tahminlerde bulunur. Net olarak tahmin dediğim gibi imkansız. Benim tavsiyem şu kalan süreç içerisinde elinden geleni yapmaya çalış. Sonuçlar açıklandığında tekrar konu açarsan durumunu konuşuruz. Tercih hakkında yardım falan istersen de buralarda olurum zaten. Konu açıp bir etiketlemene bakar.
Tamamdır hocam en iyisi dişi sıkabildiğim kadar sıkıp işi garantiye almak. Türkçe ve sosyale elimden geldiği kadar çalışıyorum ama şu matematik ve fen bitiriyor beni :D Dört işlemle 3-5 matematik yapabilirsem bana yeterli olur :) Yorumlarınız ve öneriniz için teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı