YKS'de 88 OBP ile ilk 100 mümkün mü?

O OBP ile birinci bile olsanız ilk 500'e giremezsiniz bu seneye göre, gelecek sene sınav zorlaşırsa olabilir.

Belki sözel falan diyeceğim ama rekabet çok fazla ve herkes artık 4-5 kere giriyor sınava, derece yapanlar mutlaka 2-3 kere daha giriyor ilk 100 için

Genelde ilk 100e girenler zaten fullüyor. Tek kayıpları OBP yüzünden oluyor. O sebeple OBP eleme açısından önemli.
şuana kadar tyt ayt sayısal full yapan çıkmadı diye biliyorum

Sayısal için konuşayım. 2023 de ham sıralamanın birincisinin 85 obp'si var, Sekinciye atıyor. Sonucunu internette gördüm. Doğru mu bilmiyorum.
hangi sitede gördüğünüzü hatırlıyor musunuz? umarım shop değildir tiktokta ben de bir sonuç görmüştüm bu şekilde shop olduğunu söylüyorlardı

Belki sözel falan diyeceğim ama rekabet çok fazla ve herkes artık 4-5 kere giriyor sınava, derece yapanlar mutlaka 2-3 kere daha giriyor ilk 100 için
eşit ağırlıkta bile net girilir bu arada o kadar da abartmayın

Full yapsanız bile 88 OBP ile 500'ün gerisine atar.
hesaplama sitelerinde ilk 100de kalıyor full yapınca emin misiniz 500ün gerisine atacağına :(

O OBP ile birinci bile olsanız ilk 500'e giremezsiniz bu seneye göre, gelecek sene sınav zorlaşırsa olabilir.
emin misiniz :(

Hangi sitede gördüğünüzü hatırlıyor musunuz? Umarım shop değildir TikTok'ta ben de bir sonuç görmüştüm bu şekilde shop olduğunu söylüyorlardı.

Hiç hatırlamıyorum hocam. Ama isterseniz şöyle hesaplayabilirsiniz. Size 52,8 puan gelecek. Genelde derece yapanların OBP'si 100 ya da yüze yakın olduğu için 60 puan eklenecek. Sonra sıralamalara bakın hangi sıralama kaç puana denk. Mesela Türkiye birincisi 550 puan mı yapmış, 542 puanı bulana kadar bakın, sıralamasına bakın sonra. Ne kadar attığını hesaplayabilirsiniz. Umarım anlatabildim.

Hiç hatırlamıyorum hocam. Ama isterseniz şöyle hesaplayabilirsiniz. Size 52,8 puan gelecek. Genelde derece yapanların OBP'si 100 ya da yüze yakın olduğu için 60 puan eklenecek. Sonra sıralamalara bakın hangi sıralama kaç puana denk. Mesela Türkiye birincisi 550 puan mı yapmış, 542 puanı bulana kadar bakın, sıralamasına bakın sonra. Ne kadar attığını hesaplayabilirsiniz. Umarım anlatabildim.
çok teşekkürler sıralamalara nerden bakabilirim bilginiz var mı

Yeni konular

Geri
Yukarı