YKS'de OBP sizi ne kadar geriye attı?

Hocam evet ama her türlü fazlasıyla etkiliyor işte. 9 ve 10. sınıfta bu durumdan haberdar olsaydım, en azından sizin gibi 85 OBP'ye sahip olurdum. 70 OBP ile sayısal için canım yanacak gibi.

Hocam bir de meslek lisesi öğrencisi olduğum için ek puan veriliyor diye bir şeyler duymuştum, doğru mu?

Bana sormadıniz ama evet veriliyor.

Kime sorduğumun önemi yok hocam :D bilen söyleyebilir ama sanırım eskiden veriliyormuş. Siz nereden gördünüz, kaynak atabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bakın mesela bu arkadaş ek puanla 1. olmus.

Hocam, evet ama her türlü fazlasıyla etkiliyor işte. 9 ve 10. sınıfta bu durumdan haberdar olsaydım, en azından sizin gibi 85 OBP'ye sahip olurdum. 70 OBP ile Sayısal için canım yanacak gibi.

Hocam bir de Meslek Lisesi öğrencisi olduğum için ek puan veriliyor diye bir şeyler duymuştum, doğru mu?
Merhaba. Ek puan sadece TYT'de veriliyor ve ek puanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mezun olduğunuz bölümle ilgili 2 yıllık bölümleri tercih ederken kullanabiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Hocam size bir şey sormak istiyorum. Ben YKS'de OBP puanının etkili olduğundan bu seneye kadar haberim yoktu ve o yüzden 9 ve 10. sınıf ortalamalarım düşük. 11. sınıfta çalışmaya başladım ama temelim olmadığı için 11. sınıf ilk dönem ortalamam max 77 olabildi.

Yani 9-63, 10-64, bu dönem ise 77 ortalamaya sahibim. Kısacası toplam OBP'yi 70 yaparım. Şimdiden TYT çalışmaya başladım, makine mühendisliği hedefliyorum. Beni sıralamada çok geriye atar mı? Siz kaç net ile 61 OBP-19K yapabildiniz?
Sayısalsa daha da geriye atar.

Eşit ağırlık, 75 tyt 60 ayt, ham 10k geldiydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı