YKS'ye 6 ay kala hazırlanan plan nasıl?

E.E.K

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

TYT netlerim şu anda 35-40 civarında. Hedefim sayısalda hamda 60-70k yapmak, OBP düşük olduğu için sıralama olarak 70-80k arası denk geliyor.

Türkçe ve sosyal netlerim yeterli, sayısal derslerim sıfıra yakın yukarı belirttiğim net miktarından anlayacağınız. Sadece matematik ve fen çalışıyorum. Türkçe için paragraf çözüyorum. Geometri çalışmıyorum, belki sınava az süre kala üçgenler çalışabilirim.

Molaları dahil etmezsek günde 8 saat derse ayırabilirim. 30:5 pomodoro tekniğiyle çalışıyorum, bence klasik 25:5'den daha verimli. Her derse 4 pomodoro, her ders arası +10 dk mola.

Türkçe, sosyal ve geometri dahil olmadığı için TYT konularını 1.5-2 ay arası bitirebileceğimi düşünüyorum. Bitirmekten kastım tamamen sindirmek değil, konuların üzerinden geçmek. TYT'nin asla bitmeyen bir şey olduğunun farkındayım, bu yüzden TYT konularını geçtiğim anda hedefim kalan sürede TYT branş denemeleri ve genel denemeler ile birlikte AYT konularını götürmeye çalışmak. Sizce nasıl bir plan? Konular yetişir mi? Bahsettiğim sıralama optimal midir, mümkün müdür?

Bütün konulara çalışmak yerine çok çıkan konulara çalışmak daha faydalı olur. Bunun dışında söyleyeceğim bir şey yok, güzel bir plan olmuş. Başarılar hocam 🫡

Dediğiniz zor ama imkansız değil. Her gün düzenli çalışmanızı tavsiye ederim. Geometri çalışmamak gibi bir acemilik yapmayın. Özellikle üçgen çalışın. Çoğu teorem ve formül üçgen üzerinden geliyor. Üçgeni çok iyi bilirseniz çoğu geometri sorusunu çözersiniz.

TYT Türkçe ve TYT matematik. Üstüne AYT matematik ve düzenli AYT FKB çalışın. Mümkünse AYT matematiğe olabildiği kadar fazla çalışın.

TYT Türkçe 1 kitap bitirip sürekli deneme çözün. Onun dışında TYT matematikte ne kadar fazla soru çözüp farklı sorular görürseniz o kadar iyi.

Dediğiniz zor ama imkansız değil. Her gün düzenli çalışmanızı tavsiye ederim. Geometri çalışmamak gibi bir acemilik yapmayın. Özellikle üçgen çalışın. Çoğu teorem ve formül üçgen üzerinden geliyor. Üçgeni çok iyi bilirseniz çoğu geometri sorusunu çözersiniz.

TYT Türkçe ve TYT matematik. Üstüne AYT matematik ve düzenli AYT FKB çalışın. Mümkünse AYT matematiğe olabildiği kadar fazla çalışın.

TYT Türkçe 1 kitap bitirip sürekli deneme çözün. Onun dışında TYT matematikte ne kadar fazla soru çözüp farklı sorular görürseniz o kadar iyi.

Geometriye günde kaç saat ayırmalıyım?

Geri
Yukarı